Wiadomości z Rudy Śląskiej

MZ: Szumowski przekaże w piątek rekomendacje dla PKW, gdzie wybory tylko korespondencyjne

 • Dodano: 2020-06-19 07:30, aktualizacja: 2020-06-19 07:43

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekaże w piątek swoje rekomendacje dotyczące tego, gdzie z uwagi na sytuację epidemiczną wybory mogą odbyć się tylko w formie korespondencyjnej – przekazał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Z informacji PAP wynika, że jeszcze w piątek odbędzie się posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej, podczas którego zostanie zaopiniowany wniosek ministra zdrowia.

"Dziś minister przedstawi rekomendację co do możliwości wprowadzenia obowiązkowego głosowania w gminach, w których standardowa forma głosowania mogłaby doprowadzić do wzrostu zachorowań. Decyzja zapadnie na podstawie analizy dotychczasowej zapadalności i transmisji wirusa oraz predykcji na najbliższe dni" – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia.

Przepisy stanowią, że do 21 czerwca PKW może na wniosek ministra zdrowia wydać uchwałę zarządzającą, że na ternie danej gminy lub jej części głosowanie odbędzie się wyłącznie korespondencyjnie, jeśli doszło tam do znaczącego pogorszenia się sytuacji epidemicznej.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca, a głosowanie będzie możliwe w godzinach 7.00-21.00. W kraju głosowanie ma się odbyć metodą mieszaną – w lokalach wyborczych lub korespondencyjnie. Jeśli żaden z kandydatów w pierwszej turze wyborów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas – 12 lipca – odbędzie się druga tura wyborów. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ma8

  W Marklowicach! Ha ha ha... Skąd minister wie, że tej gminie się należy? Ha, ha, ha... A tak na marginesie ciekawe czemu. Wczoraj mieli 77 zarażonych. Aż.

 • RX22

  Brawo św.Łukasz rozgrzeszy i ustawi do pionu wszystkich niedowiarków .

 • Ee

  Skończcie już pajacowac wybory wirus to już nudne jest

 • baks

  aha czyli PiS sobie sprawdzi teraz gdzie ma najmniejsze poparcie i tam wprowadzi głosowanie korespondencyjne? spryciarze tak jak to ktos przewidział PO nas robilo w H ale tak jak PiS nas wyrucha to dopiero na 20 lat bedziemy dochodzic do siebie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.