Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na tężnię solankową musimy jeszcze poczekać. Właśnie unieważniono przetarg na jej budowę

 • Dodano: 2019-07-18 13:45

Przetarg na budowę tężni solankowej w Rudzie Śląskiej - Bykowinie unieważniono. Zostanie on powtórzony. Jednakże do tego czasu, aby skorzystać z dobroczynnych właściwości, jakie niesie przebywanie w jej okolicy, rudzianie będą musieli odwiedzić jednak pobliskie Katowice, gdzie w kwietniu tego roku otwarto tężnię w Parku Zadole.


Niedawno informowaliśmy, że po otworzeniu ofert na realizację tężni w Rudzie Śląskiej, okazało się, że pojawiła się tylko jedna oferta, która znacząco przekraczała kosztorys inwestorski. Aby zdecydować co dalej z inwestycją miała się zebrać komisja przetargowa. Ta po przeanalizowaniu sytuacji podjęła decyzję o unieważnieniu przetargu. Dlaczego inwestycja nie doczeka się teraz realizacji? 


- W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego została złożona jedna oferta z ceną ofertową 895 663,12 zł. Wartość robót budowlanych dla przedmiotowego postępowania, ustalona w oparciu o kosztorys inwestorski, wynosi 645 806, 38 zł i taką też kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, podał Zamawiający przed otwarciem ofert - czytamy w uzasadnieniu.


Oznacza to, że cena oferty jest wyższa od tej wartości o 249 826,74 zł, co stanowi 38,69 proc. w stosunku do wartości zamówienia powiększonej o wartość podatku VAT. Przypomnijmy jednak, że początkowo mówiło się, że w budżecie obywatelskim zaplanowano na ten cel 950 tys. zł.

Zobacz także

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • Dre

  Ludzie skorzystajcie z dostępnych w NASZYM MIEŚCIE grot/komnat solnych! Super sprawa. Byłem z rodziną, widziałem, wiem co mówię. Cena biletu = koszt dojazdu do miast ościennych a i na miejscu można skorzystać z dodatkowych atrakcji. A wiem, że mamy dwie, w tym jedną całkiem nową, a co za tym idzie elastyczne podejście właściciela jest do wynegocjowania.

 • czytelnik

  Jak piszesz reklamę to chociaż postaraj się, żeby tego nie było tak bardzo widać.

 • Zrzęda

  Gdyby pisał reklamę, to by podał nazwy (a jest tego kilka w naszym mieście - sprawdziłem sobie wcześniej), więc gratuluję przerostu formy nad treścią.

 • bobo

  I bardzo dobrze.Szkoda kasy na takie [...]y !!!

 • Ratatuj

  No i ukochana Rudzkiego suwerena znów pokazuje jak (nie)ważni są wyborcy. Budżet obywatelski aktywuje lokalną społeczność. Mam takie wrażenie, że jednak nie jest ta aktywacja na rękę władzy miasta (rekultywacja stawu Kokotek przepadła). Lepiej realizować swoje trakty niż słuchać suwerena (ten jest naiwny, uwierzył już w darmową komunikację, dziadka ułana czy fachowość w budownictwie). Spójrzcie na inwestycję, nowy budynek komunalny przy ul. Bytomskiej 22, budynek stoi trzeci miesiąc i nic, nikt się nie wprowadza, nikt tam nic nie robi, jedynie stróż się opala. Inwestycja powala, okna szkolno-szpitalne będą chlubą przyszłych lokatorów!!!! Rozumiem, że było to konsultowane z Miejskim Konserwatorem Zabytków, który być może w strefie ochrony dopatrzył się gdzieś takich okien. Być może Dombud miał na zbyciu i zamontował takie cuda. Ja w kamienicy blisko tego cudu dostałem ostre wytyczne dotyczące wymiany okna, sąsiad takie okno (jak w budynku Bytomska 22) musiał wymienić. I jak tu poważnie potraktować Miejskie władze???

 • grl

  Urząd zapomniał wystąpić o przyłączenie gazu do budynku. Teraz muszą czekać aż PGNiG zrobi przyłącze. A to trwa. Jak widać urzędnicy są bardzo kompetentni.

 • Łuk

  To np jest taki naczelnik chyba wydziału inwestycji i on nie wie?! Więc powinien być byłym naczelnikiem! Ps. Jakby zgodnie z tym co Grażyna mówiła przed wyborami 2010 (cyt: "jestem budowlańcem znam się na tym wiem jak rano wybudować dom...") budowali dom co roku to by wiedzieli. A że to pierwszy dom wybudowany, a mamy już trzecią kadencję, to jest cyrk!!!! Tak, tak 9 lat kadencji Pani Dziedzic i jeden budynek wielorodzinny!!!

 • Ikk

  Największa wuszerka to jest boisko przy ul. Sobieskiego .

 • Polonista

  Fuszerka - jak już.

 • MI

  Obiecki podniecki a głupiemu radość.

 • Bladius

  Znowu oszczędności na jakości materiałów by kolesie Grażynki zarobili a całość skończy się tak że będzie zrobione na od[...] fuszerka jak wszystkie inwestycje w tym mieście

 • Marek

  Było przeznaczone na to 950 tys w budżecie teraz chcą to zrobić za 650 czyli 300 znikło a gdzie te ponad 800 przeznaczone w tym roku na dokończenie basenu letniego gdzie obiecany wodny plac zabaw władze tego miasta to porazka

 • Karminadel

  Ktoś tu kręci lody... Głosowałem na tężnie a wartość projektu była 950 tys zł, a nie 600 coś tys!!! No chyba że projekt był za 300 tys. ( Szał)

 • Kuflik

  Solank ja ja,aod tyłu smrud ze potoku kochlowickiego,ładna para ho ho.

 • kulawy pies

  950tys.? Jakie 900tys.? Czy ktoś wspominał o 850tys.? Pierwsze słyszę, że mamy przeznaczyć na ten cel 800tyś. Czy chodzi Państwu o tę tężnię za 700tyś? Rozpisaliśmy przetarg na tężnię za 645tys. Niestety jedyny oferent nie zmieścił się w proponowanym przez nas budżecie. Zatem przyznamy sobie w magistracie nagrodę w wys. (niech no szybko policzę 950-645=305) 305tys. złotych. Rozpiszemy nowe budżety obywatelskie, ludzie zagłosują (jak zwykle nic nie zrobimy) i... tak się żyje powolutku na tym państwowym wikcie. A ludzie? Co tam ludzie, ludzi pełno, zapchamy im ryje kiełbasą wyborczą, wzniosłymi hasłami i ciepłymi uśmiechami. Niech mają i nie zrzędzą!

 • Padre

  I dobrze. Brawo Wy

 • Twój stary

  Rozum jednak wygrał, dawać kocie oczka.

 • Łuk

  Ale idea budżetu obywatelskiego legła w gruzach! (Zresztą nie po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej). Twój stary będzie czerpał garściami z rekultywacji koksowni Orzegów za bagatela 20 mln złotych! Odpocząć przy złomowisku - to jest to!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.