Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na ul. Niedurnego doszło do potrącenia pieszego! Policja kieruje ruchem

 • Dodano: 2019-03-29 12:45, aktualizacja: 2019-03-31 11:19

Na ul. Niedurnego w Nowym Bytomiu na wysokości banku Santander doszło do potrącenia pieszych! Na miejscu policja kieruje ruchem.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13 na ulicy Niedurnego. Na przejściu dla pieszych na wysokości banku Santander doszło do potrącenia. Kierowca Fiata Stilo jadący w kierunku Chebzia potrącił na pasach starsze małżeństwo. Kobieta została karetką przetransportowana do szpitala. Mężczyzna nie odniósł poważnych urazów. Poinformował funkcjonariuszy,że sam dotrze do szpitala. Sprawca potrącenia był trzeźwy. Na razie nie jest znana przyczyna wypadku.

Obecnie policja kieruje ruchem. Ulica Niedurnego została zamknięta na odcinku od ul. Hallera do rynku.


Źródło: Redakcja

Komentarze (15)    dodaj »

 • Bladius

  Może w końcu Prezydent Rudy Śląskiej postanowi w tym miejscu zadbać o sygnalizację świetlna a nie jakieś [...]y typu rewitalizacje miejsc które i tak nikogo nie obchodzą tym bardziej że tu jest przedszkole. Przejścia i rejon wokół nich jest niezabezpieczony, odcinek koło MCK to tragedia, nie dość że słup ogłoszeniowy stoi na przejściu i utrudnia ruch i widoczność to jeszcze dziki parking - nie zabezpieczone 10 metrów za i przed przejściem słupkami powoduje że auta utrudniaja tu ruch pieszym oraz widoczność, to samo na wysokości wieżowca

 • Liza

  Na ulicach w miastach zainstalować progi zwalniające i po kłopocie z szybkimi kierowcami.

 • majster

  jasne moze jeszcze te z kostki brukowej co po zimie sa wycisniete ze podwozie sie niszczy w autach a droga niszczeje bo woda podchodzi pod kostke to nie progi tylko jakas pseudo budowla KTO NA TO POZWALA?

 • Padre

  Prawda jest taka, że przez Niedurnego ludzie przechodzą jak barany po pastwisku. Włażą na jezdnie bez upewnienia się czy jest bezpiecznie jakby dalej szli chodnikiem. Wychodzenie z pomiędzy stojących aut w korku to już norma.

 • Mieszkanka

  Kto to pisze? na przeciwko banku nie ma pasow. Nie prosciej napisac na wprosty rynku czy kosciola. A co do potracenia to przykre ale wiem, ze tam jak slonce walnie po oczach to przez moment g... czlowiek widzi co nie zwalnia z odpowiedzialnosci a tym bardziej zwolnienia i zachowania ostroznosci.

 • Bladius

  proponuję zakupić okulary, na Niedurnego 44 jest drugi oddział tego banku, kiedyś był to Bank Zachodni WBK i pasy są bo prowadzą do przedszkola miejskiego nr 17 na Niedurnego 38. Brak tu sygnalizacji, dodatkowo przy banku jest dziki parking obok tego legalnego. Kierowcy blokują chodnik, zasłaniają widoczność przy przejściu i wymuszają pierwszeństwo gdy skręcają w lewo pod bank, nawet jak auta z naprzeciwka stoją a na pasach są piesi. W dodatku na tym odcinku dochodzi do przekraczania prędkości. Sam omal nie zginąłem z 4 letnią córka na tym przejściu w październiku ubiegłego roku gdy jakiś wariat zapieprzal sportowym BMW ponad 100 mimo iż byliśmy w połowie przejścia a on dość daleko to nie zwalniał i prawie nas potrącił

 • xyz

  Nie wiem ale się wypowiem....Jak zwykle w komentarzach na portalu

 • Znajomy

  Mieszkanka ty chyba nie masz pojęcia w którym to jest miejscu. Pragnę poinformować, iż na przeciw banku Santander jest przejście dla pieszych, jest to ten sam budynek w którym znajduje się oddział ZUS. Następnym razem przed napisaniem czegokolwiek proponuję pomyśleć, no chyba że z tym jest jakiś problem.

 • gość

  Jak byłem dzieckiem to samochodów było znacznie mniej a w wielu miejscach były kładki dla pieszych nad ulicą (Bytom przy dworcu, Katowice przy Baildonie, Św-ce Lipiny) Teraz aut jest kilka razy więcej a kładki poznikały. Jak na ironię kilkadziesiąt metrów od powyższego przejścia dla pieszych od lat działa huta i materiał na kładkę najlepszy z możliwych ale po co ?Lepiej namalować pasy, utrudnić płynność ruchu aut i pieszych i ryzykować zdrowie i życie mieszkańców a zaoszczędzoną kasę za granicę wywiezie obcy kapitał... taki np..... Santander, który stoi tuż przy owych pasach,

 • nowobytomianin

  Pomyśl, zanim napiszesz głupoty!!! Kładka jest dla ludzi młodych, sprawnych - jak sobie wyobrażasz kładkę z podjazdem dla wózków inwalidzkich, dla ludzi o kulach, matek z wózkami? Ile miejsca taka kładka by zabierała z chodników? Według Ciebie na odcinku przez Nowy Bytom powinno być 6 kładek tylko na ul. Niedurnego !!! Pisanie dla samego pisania bez ruszenia głową jest chyba wyznacznikiem, że nie masz co robić.

 • Edit Piaf

  Jeżdżą tam jak głupki

 • Zyga

  I do tego chodzą jak kompletne głupki !

 • Anja

  Kuzwa jeszcze starszych :/

 • Dałek

  Ale Sebastiany beda płakać że policjanty mandaty lepia za predkosc... Na niedurnego jest ograniczenie predkosci do 30km/h. Jadacy 30 kierowca nie ma szans potracic tam pieszego nawet jesli ten mu wtargnie.

 • Kierowca i pieszy

  Otóż ma szanse, to był moment, a kierowca zatrzymał się praktycznie na pasach. W tym miejscu trzeba naprawdę bardzo uważać, zarówno piesi jak i kierowcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również