RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na wokandę wraca sprawa Elwiry G. skazanej za zabójstwo swojego dziecka

  • Dodano: 2019-01-03 11:15, aktualizacja: 2019-01-04 13:12

W listopadzie ubiegłego roku mieszkanka Rudy Śląskiej Elwira G.ostała skazana na 5 lat więzienia za zabójstwo swojego dziecka, a jej najstarszy syn Bogdan — na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sprawa wraca jednak na wokandę.

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Gliwicach w maju 2018 roku. W listopadzie kobieta została skazana na 5 lat więzienia za zabójstwo swojego dziecka, a jej najstarszy syn Bogdan — na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za zacieranie śladów. Teraz do gliwickiego sądu trafiły apelacje obrony oskarżonych.

Rudzianka zabiła swoje nowo narodzone dziecko w lutym ubiegłego roku. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, iż podejrzana zamieszkiwała w Rudzie Śląskiej wraz z mężem oraz sześciorgiem dzieci. W 2017 r. zaszła w nieplanowaną ciążę, o której poza mężem nie wiedział nikt z rodziny. Jak ustalono, w dniu 6 lutego 2018 roku, w toalecie budynku, w którym zamieszkiwała, Elwira G. po urodzeniu chłopca siłowo przerwała pępowinę. Później kobieta umieściła dziecko w opakowaniu po pieluszkach, co spowodowało śmierć noworodka na skutek uduszenia. Kobieta przekazała reklamówkę swojemu najstarszemu synowi — Bogdanowi G. Mężczyzna najpierw schował ciało dziecka w piwnicy budynku, a następnie zakopał je na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej. Sprawa wyszła na jaw w szpitalu. Elwira G. trafiła do niego w związku z powikłaniami po porodzie. Wyniki sekcji zwłok dziecka wskazywały, że dziecko urodziło się żywe, z ciąży donoszonej. Było zdolne do samodzielnego życia.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Kobieta została skazana na 5 lat więzienia. Natomiast Bogdan G. został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma także dozór kuratora. Wyrok nie jest prawomocny. Do gliwickiego sądu trafiły już apelacje obrony.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Z premedytacją

    Za zabicie człowieka tylko 5 lat - kpina!

  • głos rozsądku

    Sądząc po opisie p.Elwira G musiala byc uposledzona umyslowo skora posiadala 8 dzieci.

  • Elka

    Brak słów... jak mozna

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.