Wiadomości z Rudy Śląskiej

Naruszył nietykalność strażnika miejskiego

 • Dodano: 2018-10-16 06:45, aktualizacja: 2018-10-16 06:57

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w trakcie nocnej interwencji na placu zabaw przy ul. Tuwima w Rudzie Śląskiej 10 w dniu 14.10.2018 r. naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Straży Miejskiej.

Zgłoszenie, na które udali się strażnicy dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego przez osoby spożywające alkohol. Mężczyźni w trakcie wykonywanych przez strażników czynności zachowywali się wulgarnie i lekceważąco. Jeden z nich pomimo obecności funkcjonariuszy zaczął oddawać mocz na ławkę. Wobec takiego zachowania oraz odmowy podania swoich danych osobowych został on ujęty i umieszczony w radiowozie. Widząc to jeden z jego kompanów - 21-letni mieszkaniec naszego miasta - ruszył mu na odsiecz. W trakcie szarpaniny ze strażnikami został obezwładniony, po wcześniejszym użyciu gazu i kajdanek. Podczas doprowadzania do radiowozu mężczyzna opluł jednego ze strażników krwią, a chwilę później drugiego. Mając na uwadze agresywne zachowanie mężczyźni zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Ze względu na fakt, że ślina z krwią dostała się do oczu funkcjonariuszy, zmuszeni oni byli udać do szpitala celem przeprowadzenia badań na obecność chorób zakaźnych. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.

Komentarze (9)    dodaj »

 • hans

  Niestety mamy takie a nie inne prawo i patologia może robić co chce. Czekajcie za 10-15 lat jak pokolenie 500 plus dorośnie to dopiero jazda będzie.

 • Hajer

  za czasów ormo nie było takich incydentów ci jak była interwencja to loli pałami i nie paczeli kaj

 • Godula

  Jak ,,Szramol'' wloz ,,Pod Filar'', to cisza zapadała, jak we kościele

 • Albert

  Przede wszystkim powinien od strażników dostać łomot. I mówię to ja Albercik, na każdym kroku czepiający się służb.Jednak to funkcjonariusze i jakiś szacun być powinien.

 • jasekula

  "W trakcie szarpaniny ze strażnikami został obezwładniony, po wcześniejszym użyciu gazu i kajdanek" a to nie jest przekroczenie uprawnień???????????????????

 • Nonvictis

  to jet przekroczenie uprawnień ...

 • Zoka

  Za dużo Tefałenu senior sekuła.

 • Jj

  Sebix gada na temat uprawnień. A co jakby taki debil zaczepił Ciebie albo twoje dziecko. Mowilbyś dalej o uprawnieniach ?

 • zorka 1

  Gdyby został najpierw zakuty w kajdanki, a później gazem. A jak najpierw dostał gazem, a później został zakuty to nie widzę tu żadnego przekroczenia uprawnień. Poza tym moim zdaniem powinien jeszcze dostać pałą a potem kopa w d... i do klatki. Takich świrów trzeba eliminować, a nie doszukiwać się uchybień w działaniu służb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również