Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nawet 30 tys.kary za przemieszczanie się w sylwestrową noc. Minister Zdrowia ostrzega

 • Dodano: 2020-12-31 13:45, aktualizacja: 2021-01-03 22:09

Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega, że policja będzie egzekwować zakaz przemieszczania się w sylwestrową noc. Funkcjonariusze mogą nałożyć karę w wysokości 30 tys. złotych.

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia br. w noc sylwestrową z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 „na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób przebywających na tym obszarze jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej; zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego”.

 Będą mandaty, a co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które jest prowadzone przez głównego inspektora czy inspektoraty sanitarne – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany w Radio ZET czy policja będzie egzekwowała wprowadzone przez rząd ograniczenie prawa do swobodnego przemieszczania się w Sylwestra.

Szef resortu zdrowia stwierdził, iż „od strony prawnej to postępowanie wygląda w ten sposób, że jest wymierzona kara w wysokości do 30 tys. i ona w ciągu 7 dni jest egzekwowana z konta”. Dopiero potem przysługuje możliwość odwołania się.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Dono

  W tym szczególnie trudnym czasie, aż strach POmyśleć co to by się działo jakby rządzili ci nieudacznicy z PO.

 • Leszek

  Za peło Kopaczowa nie dała sobie wcisnąć bajki o świńskiej grypie, a tym bardziej szczepionki na nią... Jedyna różnica między pis i po, to taka, że po mówiło, że musi tak i tak, bo jest coraz gorzej, za to pis udaje, że jest coraz lepiej, mimo że praktycznie ponad 5 lat nic nie dało rady zmienić w stopniu przynoszącym lepsze zmiany. Zabawili się w janosika i podzielili się łupami z plebsem, jednocześnie kupując sobie elektorat

 • boluś

  W tym sRaju' a szczególnie w tym mieście to Żenada' być Rządzonym ! Dosiego

 • Tere

  30 tysi z konta :). Dowód na to że PiS to złodzieje i mają ludzi za debili. Jak by mi wzięli chociaż złotówkę to bym osobiście odszczellil tą warszawska kaczkę.

 • Miodek

  Zanim odstrzelisz ,weź korepetycje z gramatyki,żebyś potem nie miał do nikogo pretensji o to , że ma cię za debila.

 • fajerberga

  Minister zdrowia - bóg wszechmogący... a sądy będą uchylać nałożone kary. PiS = państwo bezprawia.

 • boluś

  Mom problym' moge ftoś podpowie ? Cy władza kiero terozki rządzi dopasowuje niedorosty do przerostów' chodzi o wzrost i inteligencja? Poprzedni z grubsza' byli równi inteligencją i wzrostem ,ale okazali sie złodziejami i przedawczykami! Co lepsze?

 • boluś

  wyglondo co miniSTER' ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI już ODLECIOŁ' pewnie te szczepionki tak DAJOM po zaworkach!

 • zigmunt

  Pisowska milicja już się i tak zeszmacila to niech sobie nakładają.j

 • boluś

  Policja służy kożdyj kolejnyj Władzy'jako by niy boła GUPIO! Ot Psia służba ! Niy wierzysz? Spytej w Wilijo swojego Reksa abo Burka !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.