Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nawet 30 tys.kary za przemieszczanie się w sylwestrową noc. Minister Zdrowia ostrzega

 • Dodano: 2020-12-31 13:45, aktualizacja: 2021-01-03 22:09

Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega, że policja będzie egzekwować zakaz przemieszczania się w sylwestrową noc. Funkcjonariusze mogą nałożyć karę w wysokości 30 tys. złotych.

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia br. w noc sylwestrową z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 „na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób przebywających na tym obszarze jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej; zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego”.

 Będą mandaty, a co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które jest prowadzone przez głównego inspektora czy inspektoraty sanitarne – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany w Radio ZET czy policja będzie egzekwowała wprowadzone przez rząd ograniczenie prawa do swobodnego przemieszczania się w Sylwestra.

Szef resortu zdrowia stwierdził, iż „od strony prawnej to postępowanie wygląda w ten sposób, że jest wymierzona kara w wysokości do 30 tys. i ona w ciągu 7 dni jest egzekwowana z konta”. Dopiero potem przysługuje możliwość odwołania się.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Dono

  W tym szczególnie trudnym czasie, aż strach POmyśleć co to by się działo jakby rządzili ci nieudacznicy z PO.

 • Leszek

  Za peło Kopaczowa nie dała sobie wcisnąć bajki o świńskiej grypie, a tym bardziej szczepionki na nią... Jedyna różnica między pis i po, to taka, że po mówiło, że musi tak i tak, bo jest coraz gorzej, za to pis udaje, że jest coraz lepiej, mimo że praktycznie ponad 5 lat nic nie dało rady zmienić w stopniu przynoszącym lepsze zmiany. Zabawili się w janosika i podzielili się łupami z plebsem, jednocześnie kupując sobie elektorat

 • boluś

  W tym sRaju' a szczególnie w tym mieście to Żenada' być Rządzonym ! Dosiego

 • Tere

  30 tysi z konta :). Dowód na to że PiS to złodzieje i mają ludzi za debili. Jak by mi wzięli chociaż złotówkę to bym osobiście odszczellil tą warszawska kaczkę.

 • Miodek

  Zanim odstrzelisz ,weź korepetycje z gramatyki,żebyś potem nie miał do nikogo pretensji o to , że ma cię za debila.

 • fajerberga

  Minister zdrowia - bóg wszechmogący... a sądy będą uchylać nałożone kary. PiS = państwo bezprawia.

 • boluś

  Mom problym' moge ftoś podpowie ? Cy władza kiero terozki rządzi dopasowuje niedorosty do przerostów' chodzi o wzrost i inteligencja? Poprzedni z grubsza' byli równi inteligencją i wzrostem ,ale okazali sie złodziejami i przedawczykami! Co lepsze?

 • boluś

  wyglondo co miniSTER' ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI już ODLECIOŁ' pewnie te szczepionki tak DAJOM po zaworkach!

 • zigmunt

  Pisowska milicja już się i tak zeszmacila to niech sobie nakładają.j

 • boluś

  Policja służy kożdyj kolejnyj Władzy'jako by niy boła GUPIO! Ot Psia służba ! Niy wierzysz? Spytej w Wilijo swojego Reksa abo Burka !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.