Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie daj się okraść, wzmóż czujność, uczul sąsiada. Rudzcy policjanci apelują

  • Dodano: 2019-08-08 08:15, aktualizacja: 2019-08-08 07:01
Nasze mieszkania, piwnice, wózkownie, balkony oraz komórki w których mamy zgromadzony sprzęt rekreacyjny i do uprawiania sportów stanowi łakomy kąsek dla złodziei. Okazją do włamań i kradzieży mogą być otwarte drzwi wejściowe do piwnic, otwarta furtka, prowizoryczne i słabe zabezpieczenie bądź zbytnia ufność i roztargnienie.
 

Trwa sezon uprawiania sportów

 
Nasze niejednokrotnie drogie rowery, skutery oraz inny sprzęt sportowy i rekreacyjny związany z wiosenno - letnim wypoczynkiem zaczyna wędrować na korytarze, balkony, wiaty i podwórza. Zabezpieczmy go przed złodziejami.
 

Rudzcy policjanci radzą jak do minimum ograniczyć takie zagrożenia.

  • Zawsze zamykaj drzwi mieszkania, nawet gdy jesteś w środku - śpiący lub zajęty pracami domowymi możesz nie zauważyć i nie usłyszeć, że ktoś wszedł do środka. Często też nie reagujesz sądząc, że to ktoś z domowników.
  • Reaguj na odgłos naciskanej klamki- sprawdzaj kto to robi i natychmiast informuj o takich sytuacjach policję.
  • Dzwoń na policję jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu lub zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, przed blokiem lub na parkingu.
  • Uczulaj na takie zagrożenia swoich sąsiadów, zwłaszcza gdy w mieszkaniu zostają osoby starsze lub dzieci.
  • Porozmawiaj ze swoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować "sąsiedzką czujność". Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również