Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie ryzykuj, zgłoś kontrolę autokaru

  • Dodano: 2020-07-30 08:00, aktualizacja: 2020-07-30 06:09

Policjanci z Rudy Śląskiej zachęcają przewoźników i organizatorów wycieczek do sprawdzania stanu technicznego autokarów przed wakacyjnymi wyjazdami na wycieczki, obozy i kolonie. Przewożąc zorganizowane grupy osób odpowiadamy za ich bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone przez policjantów z drogówki odbywają się w wyznaczonym punkcie na ulicy Hallera, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub na piśmie.

Policjanci zachęcają do kontroli autokarów przed wyjazdem. Zapowiadają wzmożone kontrole przewozu osób na żądanie organizatora wyjazdu, uczestników, czy rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na wypoczynek. Policjanci będą kontrolować autobusy w stałym punkcie tj. na parkingu u zbiegu ulic Hallera i Objazdowej. Oczywiście kontrolę autokaru trzeba tak jak do tej pory zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pisemnie

Komenda Miejska Policji
ul. 
Hallera 9
41-709 Ruda Śląska

lub telefonicznie:

47 8541290 do 292 w godz. 8-15
47 8541200

albo na adres email:

rd@ruda.ka.policja.gov.pl

Ponadto, jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

  • ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,

  • jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,

  • czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.