Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niech żyją wakacje! Placówki oświatowe zakończyły dzisiaj kolejny rok szkolny

  • Dodano: 2019-06-19 13:45

Niech żyją wakacje! Placówki oświatowe zakończyły dzisiaj kolejny rok szkolny. Podczas uroczystości w poszczególnych szkołach podsumowano dotychczasowe osiągnięcia oraz przedstawiono plany na przyszły rok. Młodzi rudzianie, po roku wytężonej nauki, zasłużyli na dwumiesięczny odpoczynek.

Drodzy uczniowie! Dziś ważny dla Was dzień – kończycie rok szkolny i rozpoczynacie wakacje. Za Wami okres intensywnej nauki i zdobywania wiedzy, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Mam nadzieję, że w czasie wakacji wypoczniecie i wyjedziecie do miejsc, które sobie wymarzyliście. Przeżyjcie dobrze ten czas i korzystajcie z uroków lata. Życzę Wam, by te wakacje były niezapomniane, pełne słońca, radości i pozytywnych wrażeń. Przede wszystkim jednak niech będą dla Was bezpieczne. Uważajcie na siebie! - napisała na swojej stronie prezydent Grażyna Dziedzic.

Prezydent podziękowała również nauczycielom i pracownikom oświaty za trud włożony w nauczanie rudzkiej młodzieży.

Przy tej okazji chcę też podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty. Wiem, jak trudna jest Wasza praca. Dlatego i Państwu życzę, byście złapali choć trochę oddechu od spraw służbowych i spojrzeli na swoje obowiązki zawodowe z dystansem. Odpoczywajcie. Należy Wam się! - dodała prezydent Dziedzic.

I Liceum Ogólnokształcące zakończyło rok szkolny spektaklem "Patrząc z oddali", przygotowanym przez Teatr Scena Muzyczna. Podczas uroczystości w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty uczniowie "Mickiewicza" otrzymali świadectwa i wyróżnienia.

- Dzisiaj przyszedł czas na podsumowania i podziękowania. Jest to wielkie święto i bardzo się cieszę, że ta wyjątkowa uroczystość mogła się odbyć właśnie w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Bardzo cieszę się również z tego, że mamy tak zdolną młodzież oraz nauczycieli, którzy przez cały rok starają się pomagać w rozwoju różnych pasji i talentów naszych uczniów - mówił Leszek Dytkowski, dyrektor I LO.

Nasza redakcja także życzy wszystkim uczniom udanych i miłych wakacji. Wracajcie we wrześniu wypoczęci i z uśmiechem na twarzy!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.