Wiadomości z Rudy Śląskiej

Obrączki płatnicze alternatywą dla kart kredytowych

  • Dodano: 2025-07-15 12:00

Płatności elektroniczne w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Polacy chętnie korzystają z kart kredytowych, modułów NFC w telefonach, a także z innych rozwiązań jak np. BLIK. Niedawno oferta płatności bezgotówkowych poszerzyła się o możliwość korzystania ze specjalnych obrączek z modułem NFC. Są to akcesoria przeznaczone dla klientów, którzy posiadają konto osobiste w Banku Pekao S.A. Czym dokładnie są obrączki płatnicze i jak można z nich korzystać?

Obrączki płatnicze - co to takiego?

Obrączki płatnicze to urządzenia, które mają wbudowany moduł NFC. Moduł służy do dokonywania płatności zbliżeniowych w dokładnie taki sam sposób jak telefonem lub kartą płatniczą. W celu dokonania płatności zbliżasz obrączkę do terminala, odczekujesz na sygnał i odbierasz swoje zakupy. Gdy kwota transakcji zbliżeniowej przekracza limit 100 zł, konieczne jest wpisanie czterocyfrowego kodu PIN na terminalu w celu jej zatwierdzenia. Proces przebiega identycznie jak podczas standardowej płatności kartą lub telefonem.

Obrączki są wykonane z wodoodpornych i hipoalergicznych materiałów, które można nosić tak samo jak biżuterię na palcu. Dodatkowo urządzenie nie ma baterii i nie wymaga ładowania. Zawsze jest gotowe do pracy, dzięki czemu możesz wygodnie korzystać z niego na plaży, basenie, czy też podczas spontanicznych zakupów podczas przechadzki z psem.

Jak skorzystać z obrączek płatniczych w Pekao S.A.?

Klienci zainteresowani otrzymaniem obrączki płatniczej w banku Pekao S.A. muszą posiadać w nim kartę kredytową lub płatniczą, którą następnie za pomocą aplikacji PeoPay łączą z obrączką. Połączenie karty i gadżetu sprawia, że w chipie urządzenia noszonego na palcu zapisują się dane karty płatniczej. Dane podlegają pełnej szyfryzacji, dlatego są bezpieczne, a ich kradzież jest praktycznie niemożliwa nawet w przypadku zgubienia obrączki.

Z obrączki można korzystać tak samo jak z karty płatniczej, dlatego dzięki niej można dokonywać większej liczby transakcji niż jedynie płatności za zakupy. Moduł NFC wbudowany w akcesorium może służyć także do wypłacania pieniędzy z bankomatu lub zakupu biletów w środkach komunikacji miejskiej. Równie dobrze sprawdzają się do regulowania rachunków za granicą, gdyż w razie potrzeby możliwe jest wykonywanie transakcji z przewalutowaniem.

Podczas wyjazdów zagranicznych obrączka płatnicza zmniejsza ryzyko kradzieży i nieautoryzowanego korzystania ze środków zgromadzonych na rachunku. Obrączka noszona na palcu jest bezpieczniejsza niż karta kredytowa w portfelu lub moduł NFC w smartfonie. Szybkie i niezauważone zdjęcie pierścionka z dłoni jest praktycznie niemożliwe, co ogranicza ryzyko straty pieniędzy na wakacjach.

Obrączki płatnicze z dużym potencjałem na przyszłość

Obrączki do dokonywania płatności zbliżeniowych to na razie nowość, jednak można się spodziewać, że zainteresowanie nimi będzie rosło. Jest to z pewnością wygodne rozwiązanie dla młodych, aktywnych osób, które sporo podróżują i chcą być niezależne. Potencjał obrączek widać m.in. w notowaniach wse: peo, które utrzymują się na wysokim poziomie. Dodatkowo inwestorzy pozytywnie oceniają pomysł wprowadzenia dodatkowej metody płatności w polskim banku i bacznie obserwują, z jakimi reakcjami klientów spotyka się ten pomysł.

Być może już za kilka lat obrączki z wbudowanym modułem NFC staną się powszechne i trafią do oferty innych banków, jednak obecnie to jedna z ciekawszych innowacji. Warto śledzić jej rozwój, zwłaszcza że działają nie tylko w przypadku płatności krajowych, ale i za granicą. Dzięki temu zapewniają użytkownikom wygodny dostęp do gotówki zgromadzonej na rachunku bankowym praktycznie w każdym miejscu, w którym się znajdują.

Artur KristofArtur Kristof
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.