Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niedźwiodek Puch - Fundacja Akademia Edukacji zaprasza na wspólne czytanie!

 • Dodano: 2021-11-02 07:30, aktualizacja: 2021-11-02 13:07

Fundacja Akademia Edukacji ma zamiar w wyjątkowy sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już od 5 listopada w mediach społecznościowych fundacji pojawiać się będą nagrania czytania „Kubusia Puchatka” po śląsku. Poznaliśmy już narratorów, którzy będą czytali „Niedźwiodka Pucha” najmłodszym.

Bajka kochana przez dzieci

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tego powodu Fundacja „Akademia Edukacji”, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Rudzie Śląskiej, ma zamiar uhonorować kochaną przez dzieci na całym świecie postać – Kubusia Puchatka. Jednak z racji tego, że znajdujemy się na Górnym Śląsku, twórczość A.A. Milne będzie czytana w języku śląskim! Od 5 listopada Fundacja będzie publikowała nagrania z czytania kolejnych rozdziałów „Niedźwiodka Pucha”. W akcję zaangażowani zostali zarówno członkowie, jak i sympatycy fundacji, którzy wcielą się w narratorów.

-Idea ma na celu kultywowanie ślonski godki i potrzymanie tradycji. Zależy nam również na tym, aby dzieci i młodzież mogły słuchać fragmentów słynnej bajki w naszym regionalnym języku np. w formie na dobranoc. – czytamy na stronie fundacji.

Znamy narratorów i daty publikacji rozdziałów

Na stronie fundacji pojawił się spis dat publikacji kolejnych rozdziałów i narratorów, którzy zaangażowali się w projekt i będą czytali kochanego przez najmłodszych „Kubusia Puchatka”. Kogo usłyszymy?

 • I rozdział – 5.11.2021, narrator: Monika Czoik-Nowicka – autorka wierszy dla dzieci, scenariuszy do bajkowych przedstawień.
 • II rozdział – 6.11.2021, narrator: Karolina Smogulska – wolontariuszka.
 • III rozdział – 7.11.2021, narratorL Monika Nizioł – współzałożycielka Muzeum PRL-U w Rudzie Śląskiej, Prezes Zarządy Fundacji Minionej Epoki.
 • IV rozdział – 8.11.2021, narrator: Urszula Koszutska – psycholog, psychoterapeuta, społeczniczka.
 • V rozdział – 9.11.2021, narrator: Bronisław Wątroba – animator kultury śląskiej, fraszkopisarz.
 • VI rozdział – 11.11.2021, narrator: Andrzej Cichoń – tłumacz Ewangelii na język śląski, rudzianin.
 • VII rozdział – część pierwsza 12.11.2021, narratorzy: podopieczni Świetlicy Wirek; część druga: 13.11.2021, narrator: Agnieszka Chwołka - kierownik Świetlicy Wirek, terapeuta, pedagog.
 • VIII rozdział – część pierwsza: 14.11.2021, narrator: Dorota Książek – autorka fraszek po śląsku, silnie związana z regionem, część druga: 15.11.2021, narrator: Marzena Woźniakowska – od lat związana z fundacją „Akuku”.
 • IX rozdział – część pierwsza: 16:11. 2021, narrator: Daniel Knapik – prezes Fundacji „Akademia Edukacji”, część druga: 17.11.2021, narrator: Sara Siedlaczek – członek Fundacji „Akademia Edukacji”.

Kolejnych narratorów i daty opublikowania nagrań poznamy już niebawem!

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Hehe

  Niedźwiodek?? Tak to jest jak się gorol za śląską gwarę bierze

 • Ecik

  Super inicjatywa! :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.