Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niezwykłe jasełka integracyjne znów w Bielszowicach

  • Dodano: 2019-01-17 12:15, aktualizacja: 2019-01-17 14:33

15 stycznia w Domu Kultury w Bielszowicach już po raz XV odbyły się Jasełka Integracyjne. Na scenie zaprezentowały się dzieci z kilku rudzkich szkół i przedszkoli.

To niesamowity projekt logistyczny, artystyczny i społeczny. Już piętnasty raz rudzkie placówki edukacyjne zorganizowały wspólne jasełka. Na scenie bielszowickiego Domu Kultury zaprezentowały się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 30 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8, 13, 14 i 17, Szkoły Podstawowej nr 11 Specjalnej, Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. św. Łukasza oraz zespół muzyczny ze Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych Don Bosko.

Są to jasełka nietypowe — bierze w nich udział wiele nieznających się, różniących się wiekiem i osobowością osób. W przedsięwzięciu udział biorą dzieci od poziomu przedszkola do najstarszych klas szkoły podstawowej, także z grup i klas integracyjnych i specjalnych.

Jak co roku aktorzy i reżyserowie nie zawiedli. Występ z widowni oglądały ich rodziny i koledzy. Jasełka zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Niezwykłe jasełka integracyjne znów w Bielszowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również