Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niezwykłe jasełka integracyjne znów w Bielszowicach

  • Dodano: 2020-01-10 12:45, aktualizacja: 2020-01-20 12:05

9 stycznia w Domu Kultury w Bielszowicach już po raz XVI odbyły się Jasełka Integracyjne. Na scenie zaprezentowały się dzieci z kilku rudzkich szkół i przedszkoli.

Kilkadziesiąt dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 30, Szkół Podstawowych nr 8, 13, 14, 17, 22, Szkół Podstawowych Specjalnych nr 11, 12 oraz Salezjańskiego Zespołu Szkół wzięło wczoraj udział w jasełkach integracyjnych, które odbyły się w Domu Kultury w Bielszowicach. Swój taniec zaprezentował także zespół "Tacy sami". O oprawę muzyczną zadbała grupa z Domu Kultury nr 1 w Zabrzu.

To niesamowity projekt logistyczny, artystyczny i społeczny. Są to jasełka nietypowe - bierze w nich udział wiele nieznających się, różniących się wiekiem i osobowością osób. W przedsięwzięciu udział biorą dzieci od poziomu przedszkola do najstarszych klas szkoły podstawowej, także z grup i klas integracyjnych i specjalnych.

Jak co roku aktorzy i reżyserowie nie zawiedli. Występ z widowni oglądały ich rodziny i koledzy. Jasełka zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.