Wiadomości z Rudy Śląskiej

Notoryczny złodziej został tymczasowo aresztowany

  • Dodano: 2020-12-02 06:15, aktualizacja: 2020-12-02 06:30

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 28-latka, który wraz z bratem włamał się do przydomowego warsztatu w Rudzie Śląskiej -  Halembie.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej jest znany stróżom prawa, a w ostatnim czasie był kilkukrotnie zatrzymywany za kradzieże i włamania. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Notoryczny złodziej został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu V z po tym, jak wraz z bratem włamali się do warsztatu w Halembie i skradli elektronarzędzia.

28-latek jest dobrze znany rudzkim stróżom prawa

W przeszłości był już zatrzymywany za włamania i kradzieże. Podejrzany usłyszał zarzuty licznych włamań i kradzieży na terenie Rudy Śląskiej, jego łupem padły różne przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość i można było je szybko sprzedać. Rudzianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W tym czasie policjanci i prokurator będą mogli uzupełnić i zakończyć postępowania toczące się przeciw podejrzanemu i skierować akty oskarżenia do sądu.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Hulaka

    Jak to notoryczny złodziej, to pytam się czemu areszt tymczasowy.?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.