Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowe pociągi na trasie z Katowic do Orzesza

  • Dodano: 2024-04-03 07:00, aktualizacja: 2024-04-03 07:14

Od 2 kwietnia na odcinku linii S7 Katowice – Orzesze kursuje nowa para pociągów, która pozwoli na bardziej komfortową podróż w godzinach szczytu. Zmiany na lepsze pojawiły się także na linii Katowice – Tychy Lodowisko. W przypadku linii S7 pociągi zatrzymują się na wszystkich przystankach na swojej trasie. Dodatkowe połączenia są obsługiwane przez czteroczłonowe pojazdy typu EN76, czyli popularne "Elfy". Pociągi kursują w dni robocze: odjazd z Katowic o godzinie 14:37, przyjazd do Orzesza o godzinie 15:17. Z kolei pociąg powrotny odjeżdża z Orzesza o godzinie 15:27, by dotrzeć do Katowic o godz. 16:05.

Na życzenie pasażerów

Pociągi będą obsługiwały wszystkie przystanki pośrednie na trasie S7: Katowice Brynów, Katowice Ligota, Katowice Piotrowice, Mikołów Jamna, Mikołów, Łaziska Górne, Łaziska Górne Brada.

– Po analizie obłożenia poszczególnych połączeń podjęliśmy decyzję o dodaniu dodatkowej pary pociągów. O takie rozwiązanie prosili też nasi pasażerowie. Sugestie dotyczące rozkładu jazdy można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.kolejeslaskie.pl – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Zmiany także na trasie Katowice – Tychy Lodowisko

We wtorek, 2 kwietnia weszła także w życie zmiana w kursowaniu dwóch pociągów na trasie z Katowic do stacji Tychy Lodowisko. Pociągi 40545 i 40547 będą odjeżdżać z Katowic kolejno o godz. 15:35 (poprzednio 15:33) i o 16:02 (poprzednio 16:01). Dzięki korekcie rozkładu jazdy, połączenie z Katowic o 15:35 do stacji Tychy Lodowisko będzie obsługiwane przez bardziej pojemny skład.

Publikacja jest wynikiem komercyjnej współpracy z reklamodawcą.

Komentarze (3)    dodaj »

  • n4u

    Jak mam jechać do katowic bo potem czekać na przesiatkę by jechać na orzesze to ja wole se od razu na orzesze jechać, czy tam do łazisk - autem ;)

  • TLK

    No taki pociąg z RUDY ŚL do ŁAZISK powinien jeżdzić bezpośrednio.

  • Mieszkanka

    Szkoda, że z Orzesza czy Lazisk dalej bez kombinowania nie da się dotrzeć do Rudy. Żaden pociąg, żaden autobus nie jedzie…

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również