Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowi policjanci w Rudzie Śląskiej!

 • Dodano: 2022-01-11 12:30

Wczoraj w szeregi rudzkiej Policji wstąpiło dwanaścioro nowych policjantów (jedenastu mężczyzn i jedna kobieta). Ślubowanie przyjął Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej insp. Mariusz Luszawski. Komendant wraz ze swoim zastępcą przywitał młodych adeptów i życzył zadowolenia ze służby, oczekując jednocześnie wrażliwości na krzywdę ludzką i bezwzględności dla sprawców tej krzywdy.

W najbliższych dniach policjanci muszą się zameldować w jednej z policyjnych szkół, gdzie kilka najbliższych miesięcy spędzą na intensywnym szkoleniu. Ukończenie kursu podstawowego oraz pozytywne zdanie egzaminów umożliwi im rozpoczęcie służby w terenie. Młodzi policjanci uważają wybór zawodu jako realizację młodzieńczych marzeń, traktują go jako misję i powołanie. Każdy z nich ma ambitne plany zawodowe, których spełnienia życzą im starsi koledzy policjanci.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Niuniek

  Mam nadzieję że tym razem nie będą co chwilę dzwonić do przełożonego co mają robić, jak powiedzieć. Jak się ten nowy narybek spotyka to ręce opadają

 • Marmo

  Kariera przed nimi, bardzo dobrze zarządzana instytucja, spełnienia marzeń i samych awansów bez układów

 • Niebieski

  W Rudzie ? hahaha niezle

 • Ni

  Oho więcej sprawdzaczy maseczek. "Silni wobec słabych, słabi wobec silnych."

 • n4u

  ta, mają być bezwzględni dla oprawców by potem prokurator z nadania pisu ich wypuścił ?

 • Jasiek

  Po co ten deb komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.