Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowobytomska szkoła zamieniła się w scenę teatralną!

  • Dodano: 2018-06-20 11:45

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 22 im. Jana Stafana Dworaka odbył się Szkolny Festiwal Teatralny. Już po raz 24. nowobytomska szkoła zamieniła się w scenę teatralną.

- To dla naszej szkoły bardzo ważne wydarzenie, którego zadaniem jest rozkochanie młodzieży w teatrze i pokazanie jego magii. Dzięki temu młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a przy okazji integruje się. To taka nasza zabawa w teatr - wyjaśniła Ewa Zieleźnik, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 22.

Festiwal jak co roku zaszczycili goście specjalni. Każdego roku  na galę zapraszani byli znani aktorzy, którzy mają śląskie korzenie. Jednak tym razem organizatorzy postanowili trochę zmienić tę tradycję i tak gośćmi specjalnymi były dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 20, które zaprezentowały niesamowite przedstawienie „Brzydkie kaczątko”.

W czasie trwania festiwalu wyłoniono cztery zespoły, które zdobyły najwyższe wyróżnienie.

- Są to dwa zespoły z młodszej grupy, bo od kiedy jesteśmy szkoła podstawową,  podzieliliśmy uczestników na grupę młodszą i starszą. Dodam, że klasa I a i III a z grupy młodszej zdobyły najwyższe wyróżnienie, a jeśli chodzi o grupę starszą to zwyciężył jeden zespół, który przygotował dwa spektakle - podsumowała Ewa Zieleźnik.

Na festiwalowej gali można było podziwiać klasę I a, która  przygotowała  inscenizację wierszyka Jana Brzechwy „Na straganie”, klasa III a popisała się w spektaklu „Kopciuszek szuka księcia”, a klasa III b gimnazjalna w przedstawieniu „Kopciuszek”.

Nowobytomska szkoła zamieniła się w scenę teatralną!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.