Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowoczesna pracownia w SP nr 13

  • Dodano: 2018-10-07 19:15

W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego z oddziałami integracyjnymi do użytku została oficjalnie oddana nowoczesna pracownia przyrodnicza oraz kompleks boisk.

– Bardzo się cieszę, że warunki w rudzkich placówkach edukacyjnych ulegają poprawie. Gratuluję dyrekcji aktywnej postawy oraz udziału w konkursach, które dają możliwość zdobycia dodatkowego wyposażenia edukacyjnego – powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.

Nowoczesna pracownia na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, której powstanie zostało dofinansowane kwotą 30 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, 6,5 tys. zł to nagroda przyznana przez WFOŚiGW oraz 3,5 tys. zł to wkład własny szkoły. Ogólny koszt projektu to wartość 40 tys. zł. Na konkurs wpłynęło 127 wniosków z województwa śląskiego. 68 zgłoszeń otrzymało dofinansowanie.

– Jesteśmy jedyną placówką z Rudy Śląskiej, która została laureatem konkursu „Zielona Pracownia 2018”. W ramach prac wymieniono wykładzinę, rolety, meble, biurko, komputer, a zdobywanie wiedzy z zakresu biologii i przyrody będzie odbywać się teraz przy nowych stanowiskach pracy, wyposażonych w mikroskopy i umożliwiających stały kontakt uczniów i nauczyciela - mówi Jolanta Sroka, dyrektor SP nr 13 w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach.

Na terenie szkoły odbył się także festyn profilaktyczno-sportowy, współorganizowany przez fundację „Edukacja Marzeń” oraz Radę Rodziców. Przebieg całej imprezy uatrakcyjnił występ orkiestry dętej KWK „ Bielszowice”.

Uczniowie SP 13 od września mogą również korzystać z nowoczesnego kompleksu boisk, w skład którego wchodzą: boisko do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, rzutnia do pchnięcia kulą, bieżnia do skoku w dal oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m i miniboisko do badmintona.

Obecnie do Szkoły Podstawowej nr 13 uczęszcza 310 uczniów. Edukacja prowadzona jest w 9 klasach ogólnodostępnych, 7 integracyjnych oraz 5 specjalnych.

Nowoczesna pracownia w SP nr 13

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.