Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowy typ ataków oszustów! Cyberprzestępcy podszywają się pod CBZC!

  • Dodano: 2023-02-03 09:45

Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com

Pamiętajmy!

Policjanci na stronach internetowych swoich jednostek nie udostępniają żadnego oprogramowania do diagnostyki systemu operacyjnego.

Wskazówki w zakresie używania np. programów antywirusowych mogą dotyczyć jedynie pobierania legalnych, sprawdzonych i oryginalnych programów z oficjalnych domen producentów.

(CBZC)

Komentarze (2)    dodaj »

  • AntyPO

    Największy oszust to Tusk.Chleb miał kosztować 30 zł,miało nie być węgla,Co powie to kłamstwo.Całe szczęście,że tvp ma nagrania z jego wypowiedzi.To niesamowite,że ludzie wierzą mu w cokolwiek.Przecież on sam sobie zaprzecza we wszystkim.Włącznie z tym,że teraz już nie chce wieku emerytalnego podnosić ,nie chce zabierać 500 plus,pewnie też nie otworzy granic dla uchodźców z Afryki,nie odbuduje przyjacielskich relacji z Rosją Nie będzie chciał ich gazu.Nie zlikwiduje oddziałów wojskowych,nie zburzy muru na granicy z Białorusią .Jednym słowem to po co zmiana władzy.

  • n4u

    I tak ci co to czytają nie dają się zrobić w bambuko a ci wiecznie naciągani będą zwalać swoją głupotę / naiwność na bank "bo przecież się włamali" - szkoda gadać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również