Wiadomości z Rudy Śląskiej

O bezpieczeństwie z uczniami klas policyjnych

  • Dodano: 2017-03-21 07:45, aktualizacja: 2017-03-21 06:37

W ramach kampanii profilaktycznej „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” policjanci przeprowadzili spotkanie edukacyjne z uczniami klas policyjnych rudzkiego „Hoovera”.

Zajęcia prowadzone były w formie wykładów. Program ten ukierunkowany jest na ograniczenie zdarzeń drogowych oraz ich skutków wśród młodych kierowców.

W miniony piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej odbyły się zajęcia dla osób, które od niedawna są kierowcami lub w niedługim czasie zamierzają nimi zostać. Spotkanie zorganizowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej w ramach współpracy pomiędzy szkołą a rudzką komendą. Zajęcia prowadzone były w formie wykładów mających na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na zachowania i czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, oraz na odpowiedzialność jaka wiąże się z niestosowaniem do przepisów prawa. Prowadzący prelekcje uświadomili młodzieży zagrożenia wynikające z używania środków psychoaktywnych, oraz konsekwencje jakie mogą ich czekać. Uczestnicy jak i prowadzący po zajęciach jednomyślnie przyznali, że takie spotkania powinny być prowadzone systematycznie, co pozwoli na wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołą a policją.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.