Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od 400 do 1150 zł dodatków dla rodzin. To rządowa osłona przed drożyzną

 • Dodano: 2021-11-26 07:00, aktualizacja: 2021-11-26 08:22

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował wczoraj pomysły rządu w ramach „Tarczy Antyinflacyjnej”. Tańsze ma być paliwo, a najbardziej potrzebujące rodziny otrzymają dodatek osłonowy w wysokości od 400 do 1150 zł w zależności od liczby osób w rodzinie. Skorzystać z niego ma ponad 5 mln gospodarstw domowych.

„Tarcza Antyinflacyjna” - dla kogo dodatek?

– Ten dodatek będzie wypłacany w dwóch ratach w 2022 roku, po to, żeby właśnie te drobne sumy zakumulować, a doskonale wiemy, że te drobne sumy składają się na większe sumy i że te drobne sumy przekładają się jednocześnie na wyższe koszty zakupów codziennie, które robimy w sklepach spożywczych. I to jest ten dodatek osłonowy, który wdrażamy – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Jak stwierdził premier Mateusz Morawiecki rząd rozważał obniżenie podatku VAT na żywność do zera, ale na takie rozwiązanie nie zgadza się Unia Europejska.

Tańsze ma być także paliwo

– Wprowadzamy obniżkę cen paliw. Już od 20 grudnia na pięć miesięcy wdrażamy obniżkę cen paliw niższą poprzez to, na co państwo ma wpływ. Po pierwsze wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej. Po drugie od 1 stycznia 2022 roku do 31 maja, też na 5 miesięcy, paliwa zostaną zwolnione od podatku od sprzedaży detalicznej – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Oprócz tego na trzy miesiące zostanie obniżona akcyza na energię elektryczną.Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Komentarze (9)    dodaj »

 • 1989

  Śmiechu warte człowiek pracuje i się stara żeby rodzinie zapewnić coś lepszego a tu nierobole śmieją się nam prosto w pysk niby totylko od 400 do 1000 zł jak przeliczyć na miesiące i ilość ludzi w rodzinie to marne grosze wychodzą,ale znowu dostaną Ci co nie pracują. Powinni to przeznaczyć na rodziny z ciężko chorymi dziećmi i im zapłacić rehabilitację czy lekarstwa bo Ci rodzice czasami muszą zrezygnować z pracy najczęściej robi to mama aby zająć się dzieckiem. Co za kraj.

 • Łezka

  Co to za kraj, w którym nieroby żyją lepiej od tych co pracują? A tak to nasza Polska Kochana , dla nierobów i [...] kraina. Porażka

 • wkur.....

  zaś nieroby dostaną i śmiać się będą z tych co harują na dwa etaty brawo WY!!!!!!!!!!!!

 • Ryl

  Prawie wszyscy emeryci górniczy stracą na Nowym Ładzie. Dziękujemy D.T., G.T., M.W.

 • Haha

  I tak macie za dużo co po niektórzy.

 • Xyz

  Przecież sami sobie Morawieckiego do Sejmu wybrali

 • Polonin

  Mamy extra rząd i wspaniałego Prezydenta

 • PorannaMyśl

  Zwalniom się mom więcej socjalu jak wypłaty, trza być gupim żeby iść do roboty!

 • Ola

  Zgadzam się z Tobą. Człowiek na zasiłkach ma więcej niż ten pracujący..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również