Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ograniczenie prędkości na Tunkla. To remont Zjednoczenia

 • Dodano: 2018-01-18 16:00, aktualizacja: 2018-01-19 08:30

Na ul. ks. Tunkla, na wysokości wiaduktu przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Utrudnienia są związane z modernizacją ulicy Zjednoczenia.

Do tej pory ulica Zjednoczenia w Kochłowicach tylko częściowo miała nawierzchnię z kostki brukowej. Trwająca inwestycja ma to zmienić.

Rozbudowa obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej, kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Ks. L. Tunkla do istniejącej nawierzchni z kostki betonowej oraz wykonanie na całej długości ul. Zjednoczenia chodnika oraz ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem - to jest od ul. Tunkla do ul. Barbary - informuje Barbara Mikołajek Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Gazetki marketów w Rudzie Śląskiej Sprawdź

Dotychczas ulica była częściowo oświetlona oprawami sodowymi na słupach betonowych. Rozbudowa, której wartość wynosi prawie 1,9 mln zł, obejmuje również przebudowę zjazdów do posesji i sieci teletechnicznej.

Jak zapowiada magistrat, prace powinny się zakończyć w czerwcu tego roku.

Pokaż na mapie

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • ChCieToObchodzi

  Ktoś ładnie za to przytulił pieniążki... i znów kasa z miasta poszła na zbędną inwestycję. No ale jak się ma znajomości w urzędzie to jak widać można wszystko :/

 • leon

  Hurrrra...nareszcie coś się dzieje na Tunkla;)

 • ollo

  Zaorać całą Zjednoczenia i będzie spokój. A ścieżke rowerową zrobić na Gilów

 • nutka

  Powiem krótko - nareszcie,

 • czytelnik

  Hmmm. A to połączenie drogowe ul. Zjednoczenia bezpośrednio z Tunkla jest komuś niezbędnie do czegoś potrzebne? Przecież od zawsze był dojazd utwardzoną drogą przez ul. Barbary. Rozumiem, że droga dojazdowa należy się właścicielom działek między nasypami kolejowymi, ale po co to połączenie z "górną" częścią ul. Zjednoczenia? Dodam, że nie chodzi o to, że mi to w czymś przeszkadza, fajnie, że będzie tam droga, tylko nie do końca rozumiem sensu tej inwestycji w takiej postaci w tym momencie, gdy jest jeszcze wiele miejsc w mieście, gdzie rzeczywiście nie ma innego dojazdu niż po dziurawej drodze gruntowej. Jeśli jest coś czego nie rozumiem, to proszę o konkretną odpowiedź zamiast minusów. ;-)

 • bike

  Z powodzeniem wystarczyłby tam deptak pieszo - rowerowy i sprawa byłaby załatwiona. I taniej i bezpieczniej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.