RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogród Sensoryczny międzypokoleniowym miejscem spotkań

  • Dodano: 2018-06-11 11:15

Szkoła Podstawowa nr 12 im. św. Łukasza została laureatem ogólnopolskiego projektu „Razem dla przyrody” organizowanego przez Fundusz Naturalnej Energii. W ramach tej akcji w szkole odbył się szereg warsztatów i atrakcji skierowany dla uczniów placówki oraz zaproszonych gości. 

Warsztaty kulinarne, artystyczne, ruchowe i przyrodnicze, a także plener malarski to tylko niektóre atrakcje, jakie odbyły się w ramach podsumowania projektu. Zajęcia odbywały się na terenie ogrodu sensorycznego przez cały tydzień (4.06 - 8.06). Nagrodzony projekt o wartości 10 tysięcy złotych został napisany przez nauczycieli Aleksandrę Lutek i Wojciecha Fijałkowskiego.

- Ciekawym pomysłem było zaproszenie okolicznych mieszkańców – seniorów do wspólnych zajęć z dziećmi. Daje to możliwość nawiązania wzajemnych relacji pomiędzy niepełnosprawnymi uczniami a osobami mogącymi ich wspierać swoim doświadczeniem -  mówłi Wiesław Jagielski, dyrektor SP nr 12.

W trakcie zajęć uczestnicy mogli dowiedzieć się jak pielęgnować ogród, zakładać rabatki, budować domki dla owadów oraz odpowiedznio nawozić rośliny. Odbyły się także zajęcia praktyczne. W ramach Projektu zakupiono także altanę ogrodową, narzędzia ogrodnicze, sadzonki, nawozy oraz inne niezbędne pomoce do zajęć.

W szkolnym Ogrodzie Sensorycznym na co dzień  prowadzi się zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

- Ogród Sensoryczny jest międzypokoleniowym miejscem spotkań; do wspólnych aktywności zapraszamy okoliczne placówki przedszkolne, szkoły, ośrodki terapeutyczne i opiekuńcze. Z naszej oferty coraz częściej korzystają także mieszkańcy – rodziny z dziećmi, seniorzy, osoby niepełnosprawne – podsumowuje dr Wojciech Fijałkowski.

Ogród Sensoryczny międzypokoleniowym miejscem spotkań

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.