Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Okienko górnicze” będzie działać do końca roku

  • Dodano: 2018-08-30 08:30, aktualizacja: 2018-08-30 09:00

259 osób skorzystało z porad ekspertów w ramach „okienka górniczego” w oddziale ZUS w Chorzowie. Liczba ta świadczy o tym, że pomysł był trafiony, a klienci chętnie korzystali z porad specjalistów. Stąd też decyzja o kontynuacji tej inicjatywy. „Okienko górnicze” będzie funkcjonować do końca tego roku.

Przypomnimy, od 11 czerwca, w każdy poniedziałek w godz. od 14:00 do 17:00, dla klientów ZUS zainteresowanych tematyką emerytur górniczych uruchomiono specjalny punkt porad pod nazwą „okienko górnicze”. Już od pierwszego dyżuru chętnych po porady nie brakowało. W sumie przez 12 kolejnych poniedziałków z porad ekspertów skorzystało 259 osób. Zainteresowanie nową usługą przerosło oczekiwania organizatorów, stąd też decyzja o kontynuacji tej inicjatywy. Okienko górnicze w Oddziale ZUS w Chorzowie będzie funkcjonowało do końca roku 2018. Punkt porad i konsultacji jest do dyspozycji klientów w każdy poniedziałek od 14:00 do 17:00. Wszystko po to, aby osoby zainteresowane tematyką świadczeń górniczych mogły rozwiać swoje wątpliwości oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące i ważne pytania.

- Najczęściej pytania, jakie zadawano ekspertom ZUS, dotyczyły sposobów obliczania okresów pracy górniczej do ustalenia prawa do emerytury, kwalifikacja poszczególnych okresów pracy oraz stosowanie przeliczników przy obliczaniu wysokości emerytury – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Z wiedzy specjalistów ZUS mogą korzystać również płatnicy składek, którzy podejmują współpracę z podmiotami górniczymi i zatrudniają górników oraz klienci, którzy mają już ustaloną wysokość  świadczenia.

Informacje o wszelkich sprawach związanych z emeryturami, rentami, także górniczymi są standardowo udzielane we wszystkich placówkach ZUS, w salach obsługi klientów.

Komentarze (3)    dodaj »

  • gustaw

    jaka emerytura panowie nie bojcie sie pracy i pracujcie tak jak kazdy do 65 roku zycia

  • Baba

    Gdyby tak jeszcze przeczytać artykuł że zrozumieniem...

  • elwer

    Dac im po równo 10baniek i spokój ,to nie bedom szukali jeszcze roboty dodatkowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również