Wiadomości z Rudy Śląskiej

Opaski bezpieczeństwa dla rudzkich seniorów. Miasto kontynuuje program

  • Dodano: 2024-06-25 12:00, aktualizacja: 2024-06-25 13:49

Już po raz kolejny rudzcy seniorzy będą mogli skorzystać z opasek bezpieczeństwa, zakupionych przez miasto w ramach rządowego programu Korpus Wsparcia Seniorów. W sumie stu seniorów jeszcze w czerwcu podpisze umowy o świadczenie usługi teleopieki. W pierwszej kolejności będą to te osoby, które korzystały z programu w ubiegłym roku. Zadanie będzie realizowane do końca 2024 roku. Na jego realizację w tym roku miasto pozyskało ponad 72 tys. zł.

- Cieszę się, że możemy kontynuować program, z którego seniorzy bardzo chętnie korzystają. Dzięki tym opaskom czują się pewniej i mają poczucie bezpieczeństwa. Są one wyposażone m.in. w przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi czy funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe takie jak puls i saturację – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej ds. społecznych.

Opaski bezpieczeństwa dla rudzkich seniorów

W tym roku adresatami programu są seniorzy w wieku 60 lat i starsi, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. W pierwszej kolejności do programu kwalifikowane są osoby objęte programem osłonowym „Poprawa bezpieczeństwa Seniora”, obowiązującym w 2023 r. i deklarujące chęć jego kontynuowania, a następnie osoby zapisane na liście rezerwowej. Lista osób zainteresowanych udziałem w programie jest otwarta, zgłoszenia do udziału w programie należy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. Seniorzy zostali już poinformowani o zakwalifikowaniu do Programu, w najbliższym czasie podpiszą umowy o świadczenie usługi teleopieki.

Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 Moduł II dofinansowany jest ze środków pochodzących z dotacji celowej budżetu państwa.

Ruda Śląska otrzymała dofinansowanie w kwocie 72 516 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również