Wiadomości z Rudy Śląskiej

OSP Ruda Śląska: Sukces na Manewrach Poszukiwawczo-Ratowniczych JURA!

  • Dodano: 2023-04-18 10:00, aktualizacja: 2023-04-18 14:46

Duży sukces Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Ruda Śląska. Rudzcy strażacy-ratownicy wywalczyli pierwsze miejsce podczas odbywających się w kwietniu tego roku Manewrów Poszukiwawczo-Ratownicze JURA.

Grupa  Ratownictwa Specjalistycznego OSP Ruda Śląska działa od 2022 r.

Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze JURA miały miejsce od 13 do 15 kwietnia 2023 roku. Ćwiczenia organizowane przez Fundację Anikar odbywały się na terenie ośrodka wypoczynkowego Morsko oraz w lasach przyległych. Druhowie z OSP wykonywali zadania o tematyce wspinaczkowej, KPP i poszukiwawczej. 

W manewrach wzięli udział także przedstawiciele Rudy Śląskiej. To Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Ruda Śląska.

- Kiedy pojawiła się informacja o zapisach na Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze JURA organizowane w Ośrodek Wypoczynkowy Morsko Plus, podjęliśmy jednogłośnie decyzję, że jedziemy. Wiedzieliśmy, że udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu biorą bardzo bardzo doświadczone grupy. Stali bywalcy znają zasady, ramy i mniej więcej wiedzą czego się spodziewać. Nie zraziło nas to jednak do tego, aby się sprawdzić. Potraktowaliśmy to jako wyzwanie dla naszej ekipy  - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Ruda Śląska.

Przypomnijmy, że rudzka grupa działa od września 2022 roku. Jak podkreślają jej przedstawiciele, wzięli udział w manewrach, ponieważ chcieli „zobaczyć, na jakim poziomie znajduje się grupa, przekonać się co działa dobrze, a w jakiej dziedzinie ma jeszcze pewne braki.

- Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że nasze treningi, szkolenia, warsztaty, spotkania przy „studium przypadku” doprowadziły nas na podium – i to na sam szczyt. Było to dla nas z jednej strony ogromne zaskoczenie, z drugiej fantastyczne uczucie, że robimy dobrą robotę i idziemy w dobrym kierunku – podkreślają przedstawiciele Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Ruda Śląska.

Jak się okazuje, rudzcy ratownicy okazali się bezkonkurencyjni, a ich mocny debiut z pewnością zostanie zapamiętany.

Komentarze (1)    dodaj »

  • marko_ortopeda

    Gratuluję zwycięstwa, od serca tak.Kłaniam się.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również