Wiadomości z Rudy Śląskiej

OSP się szkoli! Działania ochotniczych druhów w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2021-07-22 08:45, aktualizacja: 2021-07-21 08:50

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Jakiś czas temu wzięli udział w szeregu szkoleń, które mają poprawić ich sprawność.

Szkolenia dla nowych druhów zakończone

Państwowa Straż Pożarna ze Świętochłowic, we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną zorganizowała szkolenie podstawowe dla części druhów z OSP w Rudzie Śląskiej. Szkolenie potoczyło się sprawnie i zakończyło się pozytywnie zaliczonym egzaminem.

Druhowie na wysokości!

Oprócz szkoleń podstawowych, druhowie z OSP brali udział w ćwiczeniach z technik linowych, które mają usprawnić działania funkcjonariuszy na wysokości. Dodatkowo, Państwowa Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej zorganizowała powiatowe ćwiczenia, w których druhowie OSP także uczestniczyli. Jak widać druhowie z rudzkiego OSP stale nabywają doświadczenia, aby jak najlepiej pomagać mieszkańcom.

Pomocna OSP

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej stale angażują się w wydarzenia, mające miejsce w naszym mieście. Funkcjonariusze OSP, wraz z organizacją Combat Alert Ruda Śląska i młodzieżą z IV LO im. HC Hoovera, zabezpieczali i pomagali w organizacji Powszechnego Punktu Szczepień w Rudzie Śląskiej. Druhowie stale biorą udział w imprezach i zajęciach skierowanych zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców miasta. W ich trakcie tłumaczą, na czym polega praca strażaka, pokazują poszczególne sprzęty a także przeprowadzają podstawowy kurs pierwszej pomocy.

OSP się szkoli! Działania ochotniczych druhów w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również