Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oszuści znów okradają seniorów. Policjanci apelują o ostrożność

  • Dodano: 2019-09-04 08:15, aktualizacja: 2019-09-04 08:27

Rudzcy policjanci znów prowadzą czynności zmierzające do  ustalenia tożsamości nieznanych mężczyzn, którzy okradli dwie starsze osoby.

W wyniku kradzieży pokrzywdzeni seniorzy utracili gotówkę schowaną w mieszkaniach

Sprawcy weszli do mieszkań pod pretekstem skorzystania z toalety, a także podając się za pracowników miejskich instytucji.

W ciągu ostatnich kilku dni przestępcy podający się za pracowników państwowych instytucji, a także pod pretekstem skorzystania z toalety weszli do mieszkań starszych samotnie mieszkających rudzian. Dalszy przebieg zdarzeń był typowy dla oszustów okradających mieszkania. Zaabsorbowani rozmową seniorzy, dali im wystarczająco dużo czasu aby wspólnik mógł dokonać kradzieży ich oszczędności. To nie pierwsze tego typu zdarzenie, my wciąż ponawiamy swoje apele o ostrożność i powściągliwość we wpuszczaniu do mieszkań czy domów obcych. Nasz profilaktyk i dzielnicowi często spotykają się z seniorami, a wtedy apelują do nich o rozsądek. Kolejny raz ponawiamy apel do mieszkańców Rudy Śląskiej o zainteresowanie się losem samotnie mieszkających sąsiadów i uprzedzenie ich o zagrożeniach ze strony oszustów podających się za pracowników różnych instytucji lub coraz częściej za uchodźców proszących o jedzenie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.