RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oszustka podawała się za pracownicę wodociągów. Okradła 85-letnią rudziankę!

  • Dodano: 2022-07-05 07:45, aktualizacja: 2022-07-05 08:09

Policjanci z Rudy Śląskiej ustalają tożsamość oszustki i złodziejki, która w piątek podając się za pracownicę wodociągów pod pretekstem kontroli ciśnienia wody okradła seniorkę. Starsza Pani wpuściła oszustkę do mieszkania i wykonywała jej polecenia, gdy ta ją okradała.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi

W piątek do 85-letniej rudzianki, przyszła nieznana jej wcześniej kobieta. Podawała się za pracownicę wodociągów i pod pretekstem dokonania sprawdzeń weszła do mieszkania. Następnie wykorzystując łatwowierność seniorki poprosiła o pomoc w kontroli ciśnienia wody. W tym czasie okradła seniorkę z oszczędności. Gdy rudzianka zorientowała się, że została oszukana i okradziona zgłosiła to policjantom. Wyjaśnianiem sprawy i ustalaniem sprawczyni zajmują się policjanci z Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej.

Mundurowi ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracają się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tusz

    Grasowała taka jedna w Zabrzu,moze to ta sama?Policja miała tam zgłoszenia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.