RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

PGG rozpoczęła zapisy na szczepienia przeciwko COVID–19 pracowników i ich rodzin

  • Dodano: 2021-04-28 13:30

Polska Grupa Górnicza rozpoczęła we wtorek zapisy na szczepienia pracowników, ich małżonków i pełnoletnich dzieci. Rejestracja chętnych potrwa do niedzieli 2 maja włącznie.


Masowe szczepienia górników z Polskiej Grupy Górniczej

Pracownicy będą mogli zarejestrować się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o szczepieniach w PGG S.A.

Akcja szczepień obejmuje zatrudnionych oraz ich małżonków i dorosłe dzieci. Zapisy potrwają do godz. 23:59 w niedzielę 2 maja 2021 r. Jak czytamy na stronie PGG, po dokonaniu rejestracji w Portalu Pracownika wnioskodawca zostanie poinformowany w osobnym SMS o dokładnym terminie i miejscu szczepienia. 

Początkowo PGG planowała szczepienia w pięciu punktach, ostatecznie jednak zdecydowano o uruchomieniu dziewięciu takich miejsc - tam, gdzie działają kopalnie Grupy. Pojawią się one w:

  • Gliwicach, 
  • Katowicach, 
  • Mysłowicach, 
  • Rudzie Śląskiej – dwa punkty, 
  • Bieruniu, 
  • Lędzinach, 
  • Rydułtowach, 
  • Radlinie.

W każdej z dziewięciu lokalizacji szczepienia wykonywać będą cztery-pięć zespołów medycznych, z możliwością obsłużenia po ok. 500 pracowników dziennie.

- Zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem pierwsze szczepionki zostaną podane w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rejestracji (zależnie od dostępności preparatów). W tym czasie, oprócz skompletowania listy kandydatów do szczepień, PGG S.A. skoordynuje także wewnątrzzakładowy plan, aby uniknąć wszelkich ryzyk w ciągłości ruchu kopalń - czytamy na stronie PGG. 

Spółka dokona również elektronicznej wymiany danych z Narodowym Funduszem Zdrowia i ogólnopolskim publicznym systemem informatycznym ochrony zdrowia (m.in. e-gabinet, pacjent.gov.pl). Akcja przesyłania spersonalizowanych informacji SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki szczepionki potrwa 1-2 dni. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu.


Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych

Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych. W każdej z 9 lokalizacji szczepienia wykonywać będzie 4-5 zespołów medycznych, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie.

Polska Grupa Górnicza była jedną z pierwszych dużych spółek, które zgłosiły akces i gotowość do szczepień w zakładach pracy po ogłoszeniu przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień. Mają one być realizowane w tych firmach, gdzie chęć zaszczepienia wyrazi co najmniej 500 osób. W PGG - jak zakłada spółka - taka liczba pracowników ma być szczepiona każdego dnia w każdej z dziewięciu wybranych lokalizacji.

PGG rozpoczęła zapisy na szczepienia przeciwko COVID–19 pracowników i ich rodzin

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.