Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pierwsi śląscy mundurowi zaszczepieni. Ruszyły szczepienia policjantów!

 • Dodano: 2021-03-26 08:30, aktualizacja: 2021-03-26 16:56

Wczoraj rano rozpoczęły się szczepienia policjantów garnizonu śląskiego.

W tym celu wyznaczono trzy punkty szczepień: Szpital Tymczasowy MCK w Katowicach, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinika w Częstochowie. Jako pierwszy dawkę szczepionki w Katowicach przyjął szef śląskich policjantów inspektor Roman Rabsztyn.

Przedwczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce – służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego.

Ruszyła akcja szczepień policjantów w garnizonie śląskim

Wczoraj szczepienia mundurowych ruszyły na Śląsku, a całość działań koordynowana jest w naszym województwie przez policjantów ze Sztabu Policji KWP w Katowicach.

Dobry przykład dał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn, który jako pierwszy przyjął szczepionkę, inaugurując w ten sposób akcję. Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci.

Aby odciążyć medyków szczepiących również inne grupy obywateli, mundurowi będą przyjmowali dawki do późnego popołudnia, również w soboty i niedziele.

Zaplanowano, że tygodniowo we wszystkich trzech punktach szczepień, czyli: w Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinice w Częstochowie zaszczepionych zostanie około 2400 osób, w tym blisko 1400 samych policjantów.

Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Klj

  Astra Zeneca i niektórzy przechodzą ciężko to szczepienie

 • olo

  Super moja data szczepienia po telefonie z ministerstwa przesunięta z braku dostawy w wyznaczonym dniu ,kiedy następna data nikt nie wie i tak wygląda oszustwo ministra Dworczyka.

 • Karl

  Tak to jest jak ktoś zamiast udać się umówić to punktu szczepień, to woli jakieś internetowe/telefoniczne zgłoszenia w Warszawie składać...

 • obywatel

  a jakie to ma zanaczenie która szczepionką, wazne ze sie zaszczepili , szacun dla Policji za waszą cieżka pracę

 • Vhj

  Droga redakcjo zapomnieliście napisać którą szczepionką zostali zaszczepieni..

 • Xzx

  Astra Zeneca

 • Ziom

  Astra od Zenka

 • Kris

  Astra Zeneca,jakiś problem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.