Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pierwsi śląscy mundurowi zaszczepieni. Ruszyły szczepienia policjantów!

 • Dodano: 2021-03-26 08:30, aktualizacja: 2021-03-26 16:56

Wczoraj rano rozpoczęły się szczepienia policjantów garnizonu śląskiego.

W tym celu wyznaczono trzy punkty szczepień: Szpital Tymczasowy MCK w Katowicach, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinika w Częstochowie. Jako pierwszy dawkę szczepionki w Katowicach przyjął szef śląskich policjantów inspektor Roman Rabsztyn.

Przedwczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce – służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego.

Ruszyła akcja szczepień policjantów w garnizonie śląskim

Wczoraj szczepienia mundurowych ruszyły na Śląsku, a całość działań koordynowana jest w naszym województwie przez policjantów ze Sztabu Policji KWP w Katowicach.

Dobry przykład dał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn, który jako pierwszy przyjął szczepionkę, inaugurując w ten sposób akcję. Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci.

Aby odciążyć medyków szczepiących również inne grupy obywateli, mundurowi będą przyjmowali dawki do późnego popołudnia, również w soboty i niedziele.

Zaplanowano, że tygodniowo we wszystkich trzech punktach szczepień, czyli: w Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinice w Częstochowie zaszczepionych zostanie około 2400 osób, w tym blisko 1400 samych policjantów.

Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Klj

  Astra Zeneca i niektórzy przechodzą ciężko to szczepienie

 • olo

  Super moja data szczepienia po telefonie z ministerstwa przesunięta z braku dostawy w wyznaczonym dniu ,kiedy następna data nikt nie wie i tak wygląda oszustwo ministra Dworczyka.

 • Karl

  Tak to jest jak ktoś zamiast udać się umówić to punktu szczepień, to woli jakieś internetowe/telefoniczne zgłoszenia w Warszawie składać...

 • obywatel

  a jakie to ma zanaczenie która szczepionką, wazne ze sie zaszczepili , szacun dla Policji za waszą cieżka pracę

 • Vhj

  Droga redakcjo zapomnieliście napisać którą szczepionką zostali zaszczepieni..

 • Xzx

  Astra Zeneca

 • Ziom

  Astra od Zenka

 • Kris

  Astra Zeneca,jakiś problem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.