Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pierwsze problemy nowego placu zabaw na Burloch Arenie. Podłoże się zapada!

 • Dodano: 2023-04-25 14:15

Niedawno informowaliśmy na portalu o otwarciu nowego placu zabaw na orzegowskiej Burloch Arenie. Nowiutkie urządzenia do zabawy przyciągają tłumy dzieci – ale czy naprawdę jest ich aż tyle, że podłoże pod placem zabaw nie wytrzymuje nacisku? W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać, jak guma stanowiąca podłoże placu zabaw po prostu się zapadła.

Wszystko w błocie

Otwarcie nowego placu zabaw na Burloch Arenie nastąpiło zaledwie kilka tygodni temu. Dzieci mogą korzystać m.in. z ogromnej pajęczyny do wspinania, a także wielu innych kolorowych i ciekawych sprzętów do zabawy. Mimo uciechy dzieci, ich entuzjazmu raczej nie podzielają rodzice, gdy ich pociechy wracają z placu zabaw całe ubłocone. Nie jest to wina dzieciaków, a podłoża, na którym znajduje się plac zabaw. Guma stanowiąca podstawę placu zabaw zaczęła się zapadać, a we wgłębieniach zaczęły powstawać kałuże.

- Ostatnio syn bardzo chciał iść na nowy plac zabaw, wrócił cały z błota. Super plac, ale nawierzchnia jest źle wykonana – mówi pani Anna, która opublikowała zdjęcia zapadniętego podłoża pod placem zabaw w mediach społecznościowych. 

Powód? Brak trawy

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniem o stan nowego placu zabaw na Burloch Arenie. Na szczęście wadliwe podłoże zostanie wymienione w ramach gwarancji.

- Po wizji w terenie dnia 19 kwietnia br. ustalono z wykonawcą robót, że w ramach naprawy gwarancyjnej zostanie wyrównana podbudowa wraz z wymianą uszkodzonej maty gumowej – mówi Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji UM Ruda Śląska.

Co ciekawe, bezpośrednią przyczyną takiego a nie innego stanu podłoża pod placem zabaw jest brak wzrostu zasianej tam trawy z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

- Odpowiednio ukorzeniona nawierzchnia trawiasta spowoduje zatrzymanie nadmiaru wody w podłożu gruntowym znajdującym się bezpośrednio pod matą. Maty przerostowe muszą pozostawać przez cały czas użytkowania porośnięte trawą, co zwiększa trwałość nawierzchni bezpiecznej wykonanej z maty przerostowej. Intensywne korzystanie z urządzeń zabawowych, szczególnie z huśtawki balansowej w okresie wegetatywnym powoduje miejscowe uszkodzenia trawy i nawierzchni – wyjaśnia naczelnik Wydziału Inwestycji.

Zdaniem naczelnika, na czas wzrostu traw najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby częściowe wyłączenie placu zabaw z użytkowania do czasu ustabilizowania się podłoża.

Komentarze (14)    dodaj »

 • Marion

  A nie mozna było naprawić basen w Orzegowie została ruina piękny teren a nie sprzedać go ludzie którzy go budowali w grobie się przewracają mosir tylko rujnuje

 • Beba

  Wszystkich odpowiedzialnych za ten przekręt zamknąć w [...]

 • Urzednik

  Same buble co nowa inwestycja i nadal pracuje pan Janik .Tragedia

 • Tantla Hilda

  do wszystkich młodocianych głupoli od 13-lat zakaz wstępu

 • Torcida

  A ja się pytam skoro tam jest monitoring24h gdzie policja i straż miejska bydło w postaci młodzieży w wieku 13/18 lat przesiaduje na placu zabaw blokując możliwość zabawy dla dzieciaków .palą tam papierosy a o słowniku tych młodych ludzi nie wspomnę. Ostatnio wyganiali tam dzieci w wieku ok 10/12 lat słowami wyper....ać tam do piaskownicy.gdzie tu porządek i odpowiednie służby

 • Budowlaniec

  Ile kat w tym mieście działa tak damo Janik? Najpierw pod okiem pana Michała, za to został chyba prezydentem, teraz pod okiem pana Jacka. Może ktoś zrobi listę tych bubli budowlanych które oni nadzorowali jak je wykonywano. Zachęcam radnych do stworzenia takiej listy. Jakiś odważny się znajdzie? Chyba tylko ten młody Wypiór

 • Nie Patol

  Przecież to zapewne ich ziomale.

 • Stary urzędnik

  Ludzie czy wy myślicie że ś.p. prezydentka pozbyła się Morka bo ma krzywe nogi? Za taką fachowość i działanie które nie bardzo miałam do czynienia z uczciwością. Noe pamiętacie tego? Teraz znowu awans. I raczej zmiany w jego działaniu nie ma co oczekiwać.

 • Fifik

  Może dlatego, by zrobić miejsce w Zarządzie Miasta innej ważnej dla niej personie.

 • Matka

  Janik to najlepszy Bob Budowniczy Rudy Śląskiej. Jego kolejni przełożeni to poziom fachowości z bajki „Sąsiedzi”.

 • 3nity

  Trochjak Midas, tylko odwrotnie.

 • Malkontent

  Wszystko czego się tu złapią włodarze zmienia się w...błoto rzeby niepowiedziec brzydko. Każdy plac zabaw w tym mieście to bubel. Dlatego lepiej wsiąść w auto i pojechać do miasta ościennego np Łazisk. Tylko szkoda że tej wyrzuconej kasy w błoto nie można już odzyskać niestety

 • miodek

  Do malkontenta.Trudno się rządzi w mieście analfabetów.

 • Tomasz M.

  Jedna hustawko-karuzela do której ustawiają się kolejki. W godzinach wieczornych, młodzież typu chamskie bydło się gromadzi, że strach podejść z dziećmi...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również