Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu kilku godzin. 20-latek miał prawie 1,5 promila

 • Dodano: 2020-07-22 06:15, aktualizacja: 2020-07-22 06:17

Prawie 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, którego zatrzymali rudzcy policjanci. Taką bezmyślnością wykazał się 20-latek z Rudy Śląskiej, który nocą postanowił jeździć samochodem. Jazda w stanie nietrzeźwym to jednak nie wszystko, okazało się, że rudzianin zaledwie kilka godzin później, znów wsiadł za kółko i wpadł w ręce mundurowych.

W poniedziałkową noc policjanci z „czwórki” podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który jechał zygzakiem. Mundurowi od razu poczuli, że młody kierowca jest pod wpływem alkoholu, ale dodatkowo sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Niestety rudzianin wykazał się totalną bezmyślnością i już po kilku godzinach zasiadł za kierownicę samochodu i ponownie wpadł w ręce mundurowych, tym razem z drogówki. Niestety i za drugim razem policyjny alkomat wskazał, że w organizmie 20-latka był alkohol. Jego wartość tym razem była niska, ale w dalszym ciągu zabroniona. Teraz śledczy przedstawią rudzianinowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz drugi kierowania po użyciu alkoholu. Pierwszy wynik kwalifikuje jego czyn jako przestępstwo, a drugi jako wykroczenie. Za oba czyny młody kierowca odpowie przed sądem i za oba grozi mu jako kara dodatkowa zakaz prowadzenia pojazdów. 

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  W tym mieście trzeba jeździć zygzakiem, jak przez dziury czy guliki nie chce się mieć rozpalonego kola czy zawieszenia.

 • 1020irek10

  Zamknąć na trzy miechy barama

 • Agaś

  Dlaczego go od razu nie zamknęli? A gdyby kogoś zabił?

 • Morek

  Chyba nie wiecie o czym mowa, został zatrzymany zostały przeprowadzone czynnosci które trwają godzinke i idzie do domu, a to że wsiadł drugi raz to już inna broszka drodzy rudzianie :)

 • Jagoda

  A co na to prokurator,gdy za pierwszym razem nie diszlo do zatrzymania?

 • Stefan

  coś tu nie pasuje: dlaczego go nie zamkneli przy pierwszym zatrzymaniu skoro był wypity co sie klasyfikuje jako przestepstwo, czyżby to był kolega osób zatrzymujacych? faul straszny popełnili funkconariusze bo jezeli by zabił kogos tym samochodem zaraz po wypuszczeniu go to powinni siedziec zatrzymujacy jak i przestepca!! nie tacy stróze prawa nam potrzebni w polsce utrzymujacy sie z naszych podatków.Mysle ze ktos wyciagnie z tego konsekwencje co do nich i do ich przełozonych

 • Wiki

  A to jak tak są pijani kierowcy traktowani to czego się tu bać

 • observer

  W "cywilizowanym" kraju, pierwsze zatrzymanie skończyło by się aresztem. Ale cóż...polskie prawo nie zniechęca do popełniania przestępstw.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.