Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany rudzianin zatrzymany przez świętochłowicką drogówkę. Mężczyzna nie miał uprawnień

  • Dodano: 2020-02-21 08:00, aktualizacja: 2020-02-21 08:15

Świętochłowiccy policjanci z drogówki podczas wczorajszych działań „SMOG” zatrzymali do kontroli kierującego renaultem, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

44-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi

Zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną. Mieszkaniec Rudy Śląskiej wydmuchał promil alkoholu. Teraz odpowie przed Sądem.

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Wczoraj o 21.00 na ul. Wojska Polskiego mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on samochód, mając promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, iż 44- letni rudzianin nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, ponieważ zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną. Teraz mężczyzna za swoje czyny tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, odpowie przed Sądem.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • XXX

    Po. Osiedlu jeździ facet co wzieli mu prawko za alkohol i ma prawo w d...

  • Kierowca

    Pożądana kara takiemu i auto na zlom

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.