Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany rudzianin zatrzymany przez świętochłowicką drogówkę. Mężczyzna nie miał uprawnień

  • Dodano: 2020-02-21 08:00, aktualizacja: 2020-02-21 08:15

Świętochłowiccy policjanci z drogówki podczas wczorajszych działań „SMOG” zatrzymali do kontroli kierującego renaultem, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

44-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi

Zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną. Mieszkaniec Rudy Śląskiej wydmuchał promil alkoholu. Teraz odpowie przed Sądem.

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Wczoraj o 21.00 na ul. Wojska Polskiego mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on samochód, mając promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, iż 44- letni rudzianin nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, ponieważ zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną. Teraz mężczyzna za swoje czyny tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, odpowie przed Sądem.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • XXX

    Po. Osiedlu jeździ facet co wzieli mu prawko za alkohol i ma prawo w d...

  • Kierowca

    Pożądana kara takiemu i auto na zlom

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.