RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piknik Rodzinny w krainie kreatywności "Akuku"!

  • Dodano: 2021-09-10 09:00, aktualizacja: 2021-09-10 11:47

Fundacja Integracji i Kreatywności organizuje piknik rodzinny w wyjątkowym miejscu – rudzkiej filii Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa, w skrócie „Akuku”. W trakcie wydarzenia zbierane będą fundusze na leczenie Joanny Górny, zmagającej się z nowotworem.

Zabawa dla całej rodziny

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa, „Akuku” zaprasza w swoje skromne progi. Już 14 września, w godzinach od 13:00 do 18:00 odbędzie się tam piknik rodzinny. Wstęp będzie bezpłatny, a osoby chętne będą mogły wpłacić datki na leczenie pani Joanny Górny. Na terenie „Akuku” znajduje się wiele atrakcji dla całej rodziny: ogromny teren zielony, ogród sensoryczny, mini ZOO a także terapeutyczny plac zabaw. Kompleks znajduje się przy ulicy Korczaka w dzielnicy Wirek.

Na walkę z chorobą

Wydarzenie zostało zorganizowane na rzecz pani Joanny Górny – mieszkanki Chorzowa, matki i żony, u której zdiagnozowano chłoniaka nieziarnicznego śródpiersia

-W grudniu 2019 roku podczas rutynowego badania tarczycy mój świat się zatrzymał. W okolicach śródpiersia znaleziono guza. Dokładniejsze badania wykazały, że jest on wielkości grejpfruta! W moim organizmie miesiącami rósł śmiertelnie niebezpieczny guz! A ja o nim nie wiedziałam, nie mogłam szukać ratunku... – czytamy na stronie zbiórki.

Ratunkiem dla pani Joanny jest kosztowne leczenie metodą CAR-T – polega ona na pobraniu z organizmu limfocytów T i  „nauczeniu” ich jak walczyć z nowotworem. Koszty terapii sięgają 1,5 miliona złotych. Aby zebrać potrzebną kwotę, założono zbiórkę na siepomaga.pl, gdzie można wpłacić dowolną sumę na leczenie Joanny. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.