Wiadomości z Rudy Śląskiej

• Dodano: 2019-02-19 10:45

Pływacy z kochłowickiej Manty popisali się dobrą kondycją podczas Pucharu Silesia w Katowicach.

Pierwsze medale zdobyli Marta Poppe, która wypływała złoto na 400 m stylem dowolnym i Paweł Piechaczek, który zdobył złoto na 400 m stylem dowolnym.

Dobrze spisali się także zawodnicy, którzy popłynęli w sztafetach. Wszystkie trzy stanęły na podium Pucharu Silesia. Zespoły zwyciężyły wyścig sztafetowy 8x50 m stylem dowolnym. W składzie:

• Kozubowska, Pawlaczyk, Pasek, Smykowska, Pieczul, Staciwa J., Staciwa K., Malik - w kategorii 13-14 lat
  • oraz Grychtoł A., Skowronek, Fic, Niewiadomska, Poppe, Sobolewska, Słowiński, Popanda - w kategorii 15-16 lat.

Z kolei sztafeta w składzie: Melkowski, Zdebel, Pawlik, Szafranek, Badura, Dorosińska, Jędrzejczyk, Nowakowska-Baranowska zajęła 2. miejsce w kategorii 13-14 lat.

Pływacy z kochłowickiej Manty dobrą formą popisali się też w kategorii 50 m stylem klasycznym:

• Natalia Kozubowska wywalczyła srebro w kategorii 13-14 lat,
  • Paweł Piechaczek - srebro w kategorii 10 lat i młodsi
  • Konrad Zdebel - brąz w kategorii 13-14 lat.

Z kolei na 100 m stylem grzbietowym brązowy medal zdobyła Kinga Nowara w kategorii 11-12 lat. Dawid Malik zdobył srebrny medal na 50 m stylem motylkowym w kategorii 13-14 lat.

• Kamil Staciwa - brąz w konkurencji 100 m stylem motylkowym w kategorii 13-14 lat oraz w konkurencji 200 m stylem dowolnym w kategorii 13-14 lat,
  • Konrad Zdebel - brąz w konkurencji 100 m stylem klasycznym.

Ostatni dzień zmagań na Pucharze Silesia pływacy także zakończyli na medalowych pozycjach: