Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie akcji "Trzeźwość". Aż 4 po alkoholu!

  • Dodano: 2021-06-23 08:00, aktualizacja: 2021-06-24 05:49

Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez rudzkich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. W poniedziałek w ciągu kilku godzin mundurowi z drogówki ujawnili, aż 4 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,27 do 2,85 promila alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

Podsumowanie akcji "Trzeźwość"

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Rudzcy policjanci szczególnie w poniedziałki rano prowadzą działania „Trzeźwość”, mające na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Wiemy, że zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Dlatego przedwczoraj od rana policjanci dokonywali wyrywkowych kontroli trzeźwości. Mundurowi wyposażeni w alkomaty i jednorazowe ustniki pojawili się już przed 6.00 na kilku głównych ulicach Rudy Śląskiej.

Wynikiem ich pracy było wyeliminowanie z ruchu, aż czterech kierowców, w których organizmach znajdował się alkohol. Dwóch z nich miało poniżej pół promila, które jest granicą pomiędzy wykroczeniem, a przestępstwem i odpowiedzą przed sądem za wykroczenie, trzeci miał 0,75, a czwarty, który spowodował kolizję miał, aż 2,85 promila. Dwóch ostatnich zakwalifikowało się na postępowanie karne, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze (3)    dodaj »

  • zero tolerancji

    do parku z nimi na relax...parku pamięci

  • Michał 69

    4 na 100 jakie aż, chyba tylko jak na Polskę. Panie ja tylko piwko...

  • Karl

    Ten 0.27 to prawdziwy sukces. Jakby ktoś wiedział że ma tyle, to lepiej nie zgodzić się na badanie, bo zanim by go gdzieś dowieźli to już by wywietrzało...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również