Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pogoda w Rudzie Śląskiej na weekend i kolejne dni. Sprawdź prognozę na ferie

 • Dodano: 2019-01-31 12:45, aktualizacja: 2019-01-31 14:38

Najbliższy weekend będzie niezwykle ciepły, a wysokie temperatury raczej nie będą sprzyjały jeździe na sankach i lepieniu bałwana. A jak przedstawia się długoterminowa prognoza pogody dla Rudy Śląskiej? Czego możemy się spodziewać podczas zbliżających się ferii?

Pogoda na najbliższe dni – weekend będzie bardzo ciepły i deszczowy

W ostatnich dniach stycznia temperatura utrzymywała się delikatnie poniżej zera, ale już początek lutego może przynieść gwałtowną zmianę. W piątek w ciągu dnia temperatura ma się utrzymać na poziomie 3 stopni C, w nocy spadnie do -7 C.
W sobotę 2 lutego będzie jeszcze cieplej, bo w ciągu dnia termometry wskażą nawet 9 C, a w nocy – aż 6 stopni na plusie! W niedzielę temperatura utrzyma się mniej więcej na podobnym poziomie.

 • będzie zdecydowanie ciepło
 • można spodziewać się opadów deszczu, zwłaszcza w niedzielę

Pogoda na kolejny tydzień – od 4 lutego znowu ochłodzenie

Wychodzi na to, że ciepły weekend w Rudzie Śląskiej będzie raczej momentem wyjątkowym w pogodowym kalendarzu, ponieważ już od poniedziałku temperatury znowu gwałtownie spadną. Do czwartku w dzień temperatury utrzymają się na poziomie między 0 a -1 stopnia C, a w nocy znów opadnie na miasto chłodna aura, której momentem kulminacyjnym będzie wtorek, kiedy to termometry wskażą 10 stopni mrozu.

 • po ciepłym weekendzie temperatury wrócą w okolice zera
 • w nocy może być zdecydowanie chłodniej

Pogoda na luty – jak będą wyglądały ferie?

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla uczniów w województwie śląskim, którzy już od 11 lutego będą cieszyli się feriami. Prognozy wskazują, że przez cały okres odpoczynku od szkolnych obowiązków temperatura będzie się utrzymywała na plusie, a to oznacza brak śniegu, a być może nawet nieprzyjemne błoto pod nogami. Może się okazać, że aby skorzystać z nart i sanek trzeba będzie po prostu wyjechać w góry.

W pierwszym tygodniu ferii nie zabraknie opadów deszczu i okazjonalnie śniegu, drugi tydzień może być jednak zdecydowanie bardziej suchy.

Również kierowcy mogą nieprzyjemnie odczuć taką dodatnią temperaturę w ciągu dnia, ponieważ dla kontrastu noce będą wiązały się z ochłodzeniem i temperaturą poniżej zera, a to oznacza śliskie jezdnie w godzinach nocnych i porannych.

 • luty prawdopodobnie będzie zdecydowanie cieplejszy niż styczeń
 • raczej nie można spodziewać się śniegu na ferie
 • pierwszy tydzień ferii może być nieco deszczowy, drugi powinien być bardziej suchy
 • kierowcy powinni uważać na śliskie drogi w nocy i nad ranem

Zima w pełni, a śniegu ostatnio nie brakowało, więc może dla kontrastu i dla śmiechu warto zajrzeć do naszego letniego artykułu Zobaczcie śmieszne obrazki i memy o upale!   


Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Kaptain Bomba

  Piknie ciapa bydzie ok

 • Komandor Karminadel

  Czyli ferie w ciaplycie :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.