Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci apelują o zamykanie drzwi swoich mieszkań. Dwóm rudziankom skradziono torebki

  • Dodano: 2020-08-24 08:00, aktualizacja: 2020-08-24 06:23

W czwartek policjanci z komisariatu 1 w Rudzie zostali powiadomieni o kradzieży dwóch torebek z przedpokoju mieszkania przy ulicy Mickiewicza.

Mundurowi zatrzymali kobietę, której rysopis podała sąsiadka. Odzyskano skradzione torebki i pieniądze.

Policjanci sugerują, aby zmienić nawyki i... zawsze zamykać drzwi

Ofiarami złodziejki padła matka z córką, którym skradziono torebki z pieniędzmi, pozostawione w przedpokoju mieszkania. Do tej kradzieży zapewne by nie doszło, gdyby panie pamiętały o zamykaniu na klucz drzwi mieszkania. Obie siedziały w jednym pomieszczeniu i rozmawiały, a w tym czasie niepostrzeżenie złodziejka weszła do otwartego mieszkania i zabrała łupy. Gdy ofiary zorientowały się, że zostały okradzione, powiadomiły policjantów. Kluczową rolę odegrała informacja od jednej z sąsiadek, która widziała wchodzącą do budynku nieznajomą kobietę w ciąży. Pukała ona do drzwi mieszkań, jak widać nie do wszystkich! Policjanci z „jedynki” w trakcie penetracji ulic Rudy zatrzymali kobietę, która odpowiadała przekazanemu im rysopisowi. Miała ona przy sobie schowane 900 zł, czyli dokładnie tyle ile w sumie było w torebkach, które zostały skradzione. Mieszkanka Katowic początkowo próbowała przekonać policjantów do swojej historii pobytu w Rudzie Śląskiej. Jednak po rozmowie z doświadczonymi w tego typu sprawach śledczymi przyznała się do kradzieży i wskazała miejsce, gdzie wyrzuciła torebki. Stróże prawa odzyskali i oddali ofiarom torebki i skradzione pieniądze. 20-letnia przyszła mama ma na swoim koncie już podobne przestępstwa. Będzie teraz odpowiadała za kolejną kradzież, a grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sugerują, aby zmienić nawyki i... zawsze zamykać drzwi. Istnieje bowiem grupa osób krążących po klatkach schodowych, która weryfikuje przezorność lokatorów. To chodzący od drzwi do drzwi, chwytający za klamki domokrążcy. Zagadnięci o cel wizyty, tłumaczą się świadczeniem różnego rodzaju usług, potrzebą skorzystania z toalety czy pragnieniem. W tym miejscu po raz kolejny chcemy przestrzec przed pozostawianiem otwartych drzwi do mieszkań. Pamiętajmy, że zamknięcie drzwi na klucz to bardzo prosta czynność, która może zabezpieczyć nasz dobytek. Zwracajmy także uwagę na obcych spotkanych na klatce schodowej czy posesjach sąsiadów, nikogo obcego nie wpuszczajmy do naszych domów. Bądźmy sceptycznie nastawieni do osób proszących o pomoc i nawet szklankę wody – jeśli mamy zamiar im pomóc, niech czekają na korytarzu za zamkniętymi drzwiami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.