Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci ostrzegają. Kolejni rudzianie padli ofiarami oszustw internetowych

  • Dodano: 2019-11-07 08:15, aktualizacja: 2019-11-07 06:32

Urwany kontakt ze sprzedającym, a także brak przesyłki zakupionych przedmiotów był przyczyną złożenia zawiadomienia o oszustwie.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej zainteresowali się okazyjnymi ofertami sprzedaży telefonu komórkowego, kosiarki czy wynajęcia apartamentu w górskim kurorcie. Gdy tylko zrealizowali przelewy bankowe pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedającymi się urwał.

Policjanci wyjaśniają sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów

Do rudzkich komisariatów zgłosiło się troje mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że za pomocą internetowych portali dokonali transakcji zakupu telefonu komórkowego, kosiarki akumulatorowej, a także rezerwacji apartamentu w górskim kurorcie. Korespondowali w tej sprawie ze sprzedającymi do czasu dokonania przelewów. Po wpłacie pieniądze na wskazane rachunki bankowe kontakt się urwał. Pomimo upływu czasu nie otrzymali zakupionych produktów, a sprzedający unikają z nimi kontaktu. Policjanci wyjaśniają te sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

To już kolejne tego typu zgłoszenia oszustw internetowych w ostatnim czasie. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Korzystając z portali społecznościowych udostępniających ogłoszenia sprzedaży, starajmy się wybierać te, w których możemy towar odebrać osobiście. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Policjanci apelują także, aby kupując przez internet zachować zdrowy rozsądek, nie dać się ponieść emocjom związanym z tzw. "okazją cenową".

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tom

    Okazji cenowych po prostu nie ma

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.