Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci ostrzegają właścicieli magazynów przed porzucanymi ładunkami

  • Dodano: 2019-02-28 08:15, aktualizacja: 2019-02-28 07:02

Policjanci ostrzegają właścicieli powierzchni magazynowych na terenie miasta przed mechanizmem pozbywania się uciążliwych odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Jak działają nieuczciwi przedsiębiorcy?

Proceder polega na celowym pozostawianiu kłopotliwego ładunku właścicielom magazynów, na których to później spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji.

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą z rudzkiej komendy ostrzegają właścicieli hal i magazynów działających na terenie Rudy Śląskiej, o nowym mechanizmie wykorzystywanym przez nieuczciwych przedsiębiorców do pozbywania się różnego rodzaju niejednokrotnie niebezpiecznych dla środowiska i ludzi substancji, odpadów oraz śmieci.

Mechanizm ten polega, najpierw na zatajeniu właściciela, a następnie porzuceniu kłopotliwego ładunku w wynajętym do składowania magazynie, działce czy hali. Dlatego rudzcy policjanci ostrzegają właścicieli powierzchni magazynowych, aby zachowali rozwagę w doborze kontrahentów. Tego typu proceder może wyczerpywać znamiona czynu zabronionego, a dodatkowo w myśl obowiązujących przepisów, to na właścicielu udostępniającym takie powierzchnie spoczywa późniejszy obowiązek, niejednokrotnie kosztownej utylizacji porzuconych szkodliwych dla środowiska i ludzi odpadów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • xxx

    Proponowałbym się przyjrzeć złomowisku za plecami kompleksu garaży przy Otylii- Katowickiej nie ma tygodnia aby wieczorem gdy jest ciemno nie opalali kabli

  • ALF

    Dokładnie. Garaże czasami tak zadymione jakby mgła była.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również