Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci przejęli ponad 20 tysięcy sztuk papierosów i tytoń bez akcyzy

  • Dodano: 2021-02-05 06:00, aktualizacja: 2021-02-05 08:07

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 63-letniego mieszkańca Mikołowa, który posiadał oraz wprowadzał do obrotu na terenie Rudy Śląskiej papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna ze sprzedaży kontrabandy zorganizował sobie stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia.
 

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą rudzkiej komendy zatrzymali 63-letniego mężczyznę, mieszkańca Mikołowa. W jego samochodzie i mieszkaniu zabezpieczyli 20.400 sztuk papierosów, i ponad 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które mężczyzna wprowadzał do obrotu na terenie Rudy Śląskiej. Policjanci przypuszczają, że zarekwirowane papierosy pochodzą z nielegalnych fabryk. Śledczy wkrótce przedstawią mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstwa. Za tego rodzaju czyny Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia i wysoką grzywnę.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Lewica

    brawo wyłapać tych bandytów.Dobrze że mamy ta Policja bo bez niej był by to kraj ćpunów, złodzieji i morderców

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.