Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z autostradówki zatrzymali kierowcę porsche, który na A4 pędził 223 km/h [FILM]

  • Dodano: 2024-05-23 08:15, aktualizacja: 2024-05-23 08:40

Policjanci z autostradówki zatrzymali kierowcę porsche, który na A4 pędził z prędkością 223 km/h. Wymijając kolejne samochody, nie używał on kierunkowskazów, zmieniając pasy, a przednia szyba jego auta była pęknięta. Z uwagi na odmowę przyjęcia mandatu za popełnione wykroczenia, wniosek o ukaranie 52-letniego mysłowiczanina trafi do sądu.

Ruda Śląska: Pędził porsche 223 km/h

Policjanci z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach, patrolując autostradę A4, zauważyli w Rudzie Śląskiej porsche, które z dużą prędkością poruszało się pomiędzy samochodami. Kierujący, zmieniając pasy, nie używał kierunkowskazów. Mundurowi zmierzyli prędkość auta. Okazało się, że pędziło ono z prędkością 223 km/h. Po zatrzymaniu 52-letniego mieszkańca Mysłowic policjanci stwierdzili również, że przednia szyba auta, którym jechał, jest pęknięta. Z uwagi na fakt, kierowca nie zgodził się na przyjęcie mandatu za popełnione wykroczenia, w sprawie tej zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do sądu.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności. Droga publiczna, to nie tor wyścigowy i nie jesteśmy na niej sami. Niestety, przekazywaliśmy już Państwu wiele przykładów, gdzie przez brawurę nieodpowiedzialnych kierowców, często tragiczne konsekwencje ponosiły osoby, które w żaden sposób swoim zachowaniem nie zawiniły - apelują policjanci.

Komentarze (2)    dodaj »

  • fazan

    Dobry szofer ityla.

  • Rudolf

    Poza mandatem to trochę szkoda, że nic mu się nie stało.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również