Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z drogówki i kierowca rajdowy gościli w rudzkim "Morcinku" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-03-07 14:00

W murach Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej gościli policjanci i kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Tematem przewodnim zorganizowanych przez policyjnego profilaktyka warsztatów było bezpieczeństwo i odpowiedzialność młodych kierowców. Nastolatkowie, którzy stawiają i będą stawiać pierwsze kroki, jako pełnoprawni kierowcy, mieli okazję dowiedzieć się, jak poważne mogą być konsekwencje brawury za kierownicą.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach na temat odpowiedzialności młodych kierowców

Policjanci z rudzkiej i śląskiej drogówki oraz rajdowiec Jarosław Szeja zostali zaproszeni do udziału w projekcie realizowanym przez szkołę w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii „Tutaj się dzieje”. Dzięki prelegentom młodzi ludzie mieli okazję posłuchać wykładów przygotowanych przez policjantów na temat odpowiedzialności młodych kierowców za swoje czyny. Kierowca rajdowy Jarosław Szeja opowiadał o zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niesie brawura za kierownicą. Sierżant sztabowy Damian Sokołowski ze śląskiej drogówki przybliżył natomiast przepisy, dotyczące w szczególności młodych kierowców. Miało to na celu uzmysłowienie tym, którzy już mają prawo jazdy i tym, którzy wkrótce o nie będą się starali, że za swoje czyny każdy sam ponosi odpowiedzialność.

Młodzież mogła zobaczyć kilka nagrań z policyjnych wideorejestratorów, do czego może doprowadzić brawura kierowców i jak szybko można stracić prawo jazdy. Po jednym z filmów Jarosław Szeja podsumowując brawurowy wyczyn kierowcy, obliczył, że wystarczyło 20 sekund, aby policjanci zabrali mu prawo jazdy.

Chętni licealiści zostali zaproszeni do pokonania małego toru przeszkód w alko i narko goglach. Jak sami doświadczyli, było to dla niektórych nie lada wyzwanie. Mundurowi przedstawili uczniom kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości mogą uniknąć utraty prawa jazdy oraz większych tragedii, związanych z wypadkami drogowymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również