Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z drogówki przypominają: to już pora na wymianę opon!

  • Dodano: 2021-11-26 13:15

Mundurowi z rudzkiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo kierowców jak również pozostałych użytkowników dróg zwracają się z apelem do kierowców i przypominają o tym, by zmienić opony w samochodach na zimowe. Prognozy synoptyków na najbliższe dni mówią, że na termometrach możemy zobaczyć wartości bliskie zeru. Jest to temperatura, która negatywnie wpływa na ogumienie letnie w naszych pojazdach. Pora pomyśleć o wymianie opon na zimowe. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Wymień opony na zimowe

Okres jesienno-zimowy, to czas kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Specjalnego przygotowania wymagają również nasze pojazdy. Wymiana ogumienia z letniego na zimowe, to podstawowa czynności byśmy mogli mówić o bezpieczeństwie. Opona letnia traci swoje wartości kiedy temperatura spada już poniżej 12 stopni Celsjusza. Mieszanka, z jakiej jest wykonana taka opona staje się twarda, a co za tym idzie, nie jest przyczepna do jezdni. Może to sprawić, że w niekontrolowany sposób stracimy panowanie nad swoim pojazdem. Jeżeli wybieramy się w rejony górskie warto zaopatrzyć się również dodatkowo w łańcuchy na koła. 

Ważną sprawą jest również usunięcie zlodowacenia z szyb naszego pojazdu. Dużo kierowców wykonuje tą czynność niedbale. Zapominając o usunięciu oblodzenia z całej szyby przedniej czy z szyb bocznych. Mając prawidłową widoczność możemy zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacją na drodze. Warto poświęcić więcej czasu o poranku na tą czynność.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ziga z Wirku

    Chyba te rady o tydzień za późno.

  • Hanys

    A czy w skuterze też muszę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.