Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z patrolówki zatrzymali złodziei katalizatorów

 • Dodano: 2020-11-12 08:15, aktualizacja: 2020-11-12 06:28

W ręce stróżów prawa z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów samochodowych.

Pod osłoną nocy usiłowali wyciąć z zaparkowanego opla katalizator, gdy zostali nakryci przez mundurowych. Obywatelom Gruzji grozi 5 lat więzienia.

Policjanci z patrolówki sprawdzając nocą parkingi w dzielnicy Ruda zatrzymali trzech obcokrajowców, którzy usiłowali wyciąć katalizator z zaparkowanego opla. Początkowo, łamaną polszczyzną próbowali wmówić mundurowym, że robią to na zlecenie właściciela samochodu. Stróże prawa, ani przez moment nie dali się zwieść i sprawdzili zawartość bagażnika ich samochodu. Wewnątrz znaleźli 4 odcięte katalizatory. Złodzieje działali głównie nocą, na niestrzeżonych, przeważnie osiedlowych parkingach. Posługując się akumulatorowymi narzędziami, odcinali warte nawet kilka tysięcy złotych katalizatory. Śledczy ustalają, czy na ich koncie może być więcej takich kradzieży. Mężczyźni w wieku 22, 32 i 53-lat, obywatele Gruzji usłyszeli zarzuty, policjanci zajęli również tymczasowo ich mienie, na poczet przyszłych kar. Ich dalszy los leży w rękach prokuratora i sądu.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Niy bołch w Gruzji to niy posiołch! Ale pewno jakiś gorol obrzezany co sie podowo za Hanysa boł' Co Alojzku?

 • Alojz

  to pewnie bolusia synkowie byli, zapomieli mózg ze soba zabrać

 • boluś

  Jest popyt to i je podaż' myśla co TYN co je od nich skupywoł i na tym zarobioł som ich wystawioł,kiej zrobioło sie goronco. Po odszkodowania do cfaniaka. Adres na Polcji

 • boluś

  Tela byków niy wstawiom. Pretensje do Rej'dakcji

 • boluś

  O co te pretensje? Przyjechali ZAPROSZENI do PRACY' wymyślili se lepszy BIZNES. Czym sie różniom łod tych co ich zapraszajom i zatrudniajom bo niy kcom godziwie płacić swoim?

 • Alojz

  To oby na twoje auto trafiło.Tylko zamiast elektronarzędzi niech użyją butli z gazem i palnika.

 • boluś

  Mom wrażenie Alojziczku coś niy zrozumioł' mnie mogom co najwyżej łobgryź podeszwy trampków kiej pod nie trefiom .

 • ANTY UE

  Na parkingu dla pracowników KWK Bielszowice wjazd od ulicy Halembskiej zaraz za mostem rzeki Kochłówki. Tam złodzieje mają dopiero pole do popisu . Parking niestrzeżony daleko od głównej ulicy. Tam policja mogłaby częściej wjeżdżać . Ale to teren prywatny to pewnie nie mogą

 • Terre

  Panowie policjanci a nie szło ich poprostu odstrzelić i wpisać w rubrykę covid z chorobami współistniejącymi. Była by reklama dla innych złodziejaszków.

 • Paweł

  Obciąć ręce i wyposcic

 • Rudziol

  Wystarczy na popularnym portalu wystawić samochód na sprzedaż a złodzieje sami piszą, że przyjadą ale po sam katalizator... W ciągu jednego dnia potrafiło trzech śniadych przyjechać i sprawdzić stan mojego katalizatora.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.