Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali podejrzanego o zabójstwo dokonane w noc sylwestrową

  • Dodano: 2020-11-03 06:30, aktualizacja: 2020-11-03 06:38

Kryminalni z komendy w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 59-latka w trakcie sylwestrowej nocy. Rudzianin i jego partnerka zorganizowali sobie mocne alibi, jednak stróże prawa nie dali się zwieść. Śledczy przez 10 miesięcy składali kolejne części układanki, które obaliły alibi sprawcy. Teraz grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.


W sylwestrową noc rudzcy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Rudzie Śląskiej, gdzie znaleziono zwłoki 59-letniego mężczyzny.

Denat tuż przed śmiercią został brutalnie pobity

Skierowano tam ekipę dochodzeniowo-śledczą, która zabezpieczyła ślady. Śledczy na podstawie zeznań świadków odtworzyli to, co działo się w mieszkaniu denata w sylwestrową noc. 10-miesięczna żmudna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy w końcu przyniosła oczekiwane rezultaty. W kręgu podejrzewanych o zabójstwo 59-latka znalazł się jego znajomy z partnerką, którzy początkowo mieli mocne alibi. Po kolejnych przesłuchaniach śledczy mieli już pewność, że ich zeznania są fikcją. Nie tracąc czasu, kryminalni pojechali po 58-letniego rudzianina pod jego zakład pracy i zatrzymali go, gdy wychodził po popołudniowej zmianie. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa 59-latka. Policjanci oraz prokurator przeprowadzili eksperyment procesowy z udziałem partnerki podejrzanego. Na wniosek policjantów i rudzkiej prokuratury mężczyznę doprowadzono do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Binia

    Wow serio zatrzymali po 10moesiącach?? W tak krótkim czasie to przecież można np zajść w ciążę i urodzić... Nawet sie człowiek nie obejrzy...

  • Grzegorz

    A ty tyle lat rozumu szukasz i co ,?

  • Jarek

    Jak widac stara rudzka policyjna ekipa nie odpuszcza . Trzeba znam ludzi i miasto zeby tak dzialac super. Jak jeszcze te straz miejska dali by do policji to byloby super

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.