Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z rudzkiej grupy SPEED nie zwalniają tempa. W weekend zatrzymali aż 7 kierowców

  • Dodano: 2020-11-18 06:00, aktualizacja: 2020-11-18 06:16

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z rudzkiej drogówki.

W ciągu ostatniego weekendu mundurowi zatrzymali uprawnienia, aż siedmiu kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dla policjantów z drogówki bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem


Policjanci z rudzkiej grupy SPEED, nie zwalniają tempa, a w weekendy korzystając z mniejszego ruchu pojazdów wyłapują tych kierowców, którzy mają za ciężką nogę. O skuteczności mundurowych z drogówki świadczą wyniki ich pracy. W ciągu minionego weekendu policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali, aż 7 kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. To swoisty rekord w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Cała siódemka straciła prawa jazdy na 3 miesiące. Ta liczba kierowców i miejsca gdzie wpadli w ręce stróżów prawa zatrważa. Policjanci swoim nadzorem objęli między innymi ulicę Karola Goduli, na której ostatnio często dochodzi do potrąceń pieszych. W ubiegłą niedzielę w ciągu dwóch godzin, aż 4 kierowców przekroczyło tam dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, a rekordzista pędził swoim sportowym samochodem z prędkością 110 km/h. Czy przy takiej prędkości można w porę zareagować i zatrzymać się przed pieszym, który przechodzi przez przejście ? Kolejnym rekordzistą był 75-latek, jak stwierdził – doświadczony kierowca, który jechał tylko 57 km/h więcej niż dopuszczają tam znaki. Policjanci byli nieugięci, wypisali seniorowi mandat i zatrzymali prawo jazdy !

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Andzia

    braawo sekcja Speed, taak trzymać, wyłapać ta patologia z dróg

  • Kierownik

    może niech zwolnią tempo i zaczną się interesować oświetlaniem pojazdów ? oślepianie jest także niebezpieczne. Ostatnio jakoś nie da się po zmroku przejechać, żeby ktoś nie oślepiał . Albo żarówki bez homologacji, albo źle zamontowane, albo światła źle ustawione. Za mały zysk z mandatów, że policja nic z tym nie robi?

  • easy driver

    tam chyba teraz 30km/h hihihi z powodu remontu przy którym nikomu jak zwykle się nie śpieszy... no cóż...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.