Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności i handlu ludźmi

  • Dodano: 2019-12-23 08:15, aktualizacja: 2019-12-23 07:04

W murach Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Rudzie Śląskiej gościł rudzki stróż prawa.

Tematem przewodnim zorganizowanych przez policyjnego profilaktyka warsztatów była odpowiedzialność młodych ludzi za swoje czyny oraz handel ludźmi. Nastolatkowie mieli okazję dowiedzieć się jak poważne są to zagrożenia, jak się przed nimi bronić i jakie są konsekwencje dla sprawców.

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną nieletnich z rudzkiej komendy spotkał się z trzema grupami pierwszoklasistów w murach Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w rudzkich Kochłowicach. Młodzi ludzie wysłuchali wykładu przygotowanego przez mundurowego na temat odpowiedzialności za swoje czyny, cyberprzemocy oraz handlu ludźmi. Podczas spotkania postawiono na aktywizacje uczniów i ich czynny udział w zajęciach. Chodziło o to, aby uzmysłowić im, że za swoje czyny muszą sami ponosić odpowiedzialność. Policjant przedstawił sytuacje, w jakich dochodzi do zachowań mających znamiona przestępstwa i omówił sposoby unikania ich. Mundurowy przestrzegał licealistów przed współczesną formą niewolnictwa, jaką jest handel ludźmi. Związane to było z ustawieniem mobilnej wystawy na ten temat właśnie w murach tej szkoły – o tym można przeczytać w naszym artykule Mobilna wystawa o Handlu ludźmi w kochłowickiej szkole. Przestępstwo to stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka. Nastolatkowie dowiedzieli się od policjanta na co w przyszłości trzeba zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą handlu ludźmi. Podejmując pracę za granicą, czy wyjeżdżając na wakacje, należy pamiętać o zagrożeniach, jakie mogą nas tam spotkać. Stróż prawa przedstawił uczniom kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości mogą uniknąć zagrożenia związanego z tym przestępstwem.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Reguła

    Za dobrego niewolnika trzeba sporo zapłacić, to jest odpowiedzialność! Prelekcje powinni prowadzić doświadczeni w tym zakresie zarządzający Miastem Ruda Śląska, oni skutecznie się odnaleźli we współczesnym niewolnictwie (tyle pracowników za minimalną krajową!).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również