Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ponad 3000 dzików do odstrzału do końca roku. Wojewoda zdecydował

 • Dodano: 2024-05-16 14:00

W związku z ryzykiem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń, wojewoda śląski Marek Wójcik wydał rozporządzenie o nakazie odstrzału dzików żyjących na obszarach zagrożonych. W całym województwie pod odstrzał trafi ponad 3000 dzików.

Odstrzał dzików

Celem wydania przez wojewodę śląskiego rozporządzenia dot. odstrzału dzików jest ograniczenie ryzyka wystąpienia afrykańskiego pomoru świń. Zapowiadany odstrzał odbędzie się na terenach wchodzących w skład obwodów łowieckich, znajdujących się w granicach administracyjnych województwa śląskiego, z wyłączeniem rezerwatów przyrody. Rozporządzenie zobowiązuje dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do wykonania odstrzału sanitarnego dzików wolno żyjących do 31 grudnia tego roku.

Ile dzików straci życie?

W załączniku do rozporządzenia znalazła się dokładna lista obwodów łowieckich, na których ma być dokonany odstrzał. Wskazano w nim 214 okręgów łowieckich na terenie całego województwa śląskiego. Co istotne, w ramach odstrzału sanitarnego, życie straci ponad 3000 dzików. Najwięcej z nich zostanie odstrzelonych na terenie Koła Łowieckiego „Nad Okszą Nowa Wieś”, bo aż 51. W niektórych kołach łowieckich odstrzał w tym roku nie będzie prowadzony.

Treść rozporządzenia wraz z listą kół łowieckich znajdziecie poniżej.

ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY ŚLĄSKIEGO

Komentarze (4)    dodaj »

 • Halymbiok

  Niech zapłacą za szkody wyrządzone przez dziki

 • Bubi

  Szkoda że nie 3000 w samej Rudzie Śląskiej

 • Brajanusz

  ciekawe kto ucierpi oprócz dzików ?

 • Antyjanusz

  Ty i tak cierpisz -> ciebie to nie dotyczy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również